shadow

Matthew Appleton: Porod pohledem dítěte

nahrávám mapu....

Datum / čas
31/03/2020 - 02/04/2020
9:30 - 17:30

Místo konání
Taneční škola Hes

Kategorie


Foto: Pixabay

Tento 3-denní workshop je určen kraniosakrálním terapeutům, osteopatům, masérům, porodním asistentkám, dulám, dětským lékařům, zdravotním sestrám, pedagogům, psychoterapeutům, učitelům jógy předškolního věku, rodičům a všem, kdo se zajímají o to, jak nás naše nejranější zkušenosti formují a jaký dopad může mít porod  na celý náš život.

Naše zkušenosti v děloze, při porodu a krátce po něm hluboce ovlivňují naše vnímání toho, kým jsme a jak vnímáme svět kolem nás.

Workshop je úvodem do oboru Integrativní dětské terapie (Integrative Baby Therapy).

Během workshopu se budeme zabývat teorií a zároveň budeme mít možnost vyzkoušet si zážitková cvičení, kterými prozkoumáme naší vlastní tělesnou zkušenost. V rámci setkání se bude promítat videozáznam terapie s dětmi.

Témata workshopu:

 • Jak pro naši kulturu běžné vnímání miminka a plodu omezuje způsob, jímž je vítáme na svět
 • Čtyři fáze porodu  z pohledu dítěte (na rozdíl od tří fází  z pohledu porodníka) a to, jak nás každá z těchto fází může ovlivnit
 •  Jak mohou jednotlivé fáze porodu formovat určité základní životní přesvědčení a postoje
 • Povaha oboustranné vazby mezi miminkem a rodičem v prvních devíti měsících života a to, jaký na ni může mít dopad nerozřešené prenatální nebo porodní trauma
 • Jak se můžeme naučit naslouchat miminkům a zároveň i našim vlastním raným zkušenostem novým, přesnějším a více empatickým způsobem?
 • Jak nás ovlivňují chemické a mechanické intervence během porodu?

Více o přístupu Matthewa Appletona si můžete přečíst v těchto článcích: Syndrom hodného miminka  a  Porodní trauma: slepé místo naší kultury

Dále můžete Matthew Appletona vidět ještě na přednášce v neděli 29/3 v 18 hodin v Prostoru 8 na Vinohradech. Přednáška nese titul V lůně matky, v lůně Země a týká se propojení raných otisků a enviromentálních témat. Více informací zde 


Matthew Appleton

žije a pracuje v Bristolu ve Velké Británii. Je registrovaný kraniosakrální terapeut a psychoterapeut Core Process Therapie (CPP). Je zakladatelem Institutu kraniosakrálních studií (Institute of Craniosacral Studies), kde po dvanáct let působil jako vedoucí učitel. 

V roce 2006 Matthew spolu s Jenni Meyer založili výcvikový  Institut vědomého vtělení (Conscious Embodiment Trainings), jehož cílem je propagovat povědomí o pre a perinatální psychologii, posvátné ekologii a vtělujících procesových terapiích. 

Vystudoval předškolní a perinatální vzdělávání u Karltona Terryho ve Švýcarsku a několik let asistoval Karltonovi ve Velké Británii. 

Matthew je členem Mezinárodní společnosti prenatální a perinatální psychologie a medicíny a má více než 20 let zkušeností s přednášením a pořádáním workshopů ve Velké Británii a v Evropě.

Vyvinul integrativní dětskou terapii, kterou vyučuje kraniosakrální terapeuty, osteopaty, psychoterapeuty, duly, porodní asistentky, zdravotní sestry a dětské lékaře ve Velké Británii, Německu a Itálii.

Deset let pracoval jako vychovatel v proslulé demokratické škole A. S. Neilla Summerhill. Jeho kniha „Free Range Childhood“, vycházející z těchto jeho zkušeností, byla vydána v několika jazycích.


Workshop bude tlumočený do českého jazyka.

         Cena workshopu:

 • Člen ČKA 9 500,-
 • Běžné vstupné 10 000,-

Úhradou kurzovného účastník bere na vědomí a souhlasí s následujícím:

 • Seminář nenahrazuje lékařskou ani psychoterapeutickou péči.  Účastník se zavazuje informovat organizátora o jakýchkoliv závažných fyzických či psychických obtížích či léčbě, kterou podstupuje.
 • Účast na semináři je dobrovolná a může být velmi prožitková. Účastník nese zodpovědnost za vše, co dělá.
 • Účastník může kdykoliv seminář opustit. Poplatek za seminář se v tomto případě nevrací.
 • Právem lektora je ukončit účastníkovu účast, uzná-li to za vhodné. V tomto případě bude poplatek za seminář účastníkovi vrácen.

Storno podmínky :

Do 31/1 2020 vracíme částku poníženou o 10%
Od 1/2 do 14/3 vracíme 50% částky
Po 15/3 kurzovné nevracíme. Děkujeme za pochopení

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.