Zpět do celistvosti - série webinářů s Matthew Appletonem

Datum konání

27/10/2020    
18:00 - 19:30

Typ kurzu

Série webinářů s Matthew Appletonem – 4 večery v období 13.10. – 8.12.2020

Foto: Pixabay

Ucelená série webinářů s anglickým lektorem, terapeutem pracujícím s obdobím pre a perinatálního vývoje a autorem metody „Integrativní dětská terapie“, Matthew Appletonem. V rámci každého webináře zblízka prozkoumáme jedno vybrané téma a specifika terapeutické práce s ním.

Série se bude věnovat tématům: Umělé oplodnění, Porod císařským řezem, Práce s rodinným systémem. Závěrečný webinář bude věnován otázkám účastníků. Součástí webinářů budou i videa zachycující ukázky Matthewovy práce. Cílem série je seznámit účastníky se specifiky práce s vybranými tématy, poskytnout jim orientaci v jejich ústředních bodech a nástroje, jak s nimi pracovat. Cyklus seminářů je určen terapeutům, dulám, porodním asistentkám, psychologům, zdravotníkům a všem ostatním, kteří se ve své práci setkávají s dětmi, nebo s dospělými a dotýkají se prenatálních a perinatálních témat.

Série je koncipována jako celek, čemuž odpovídá i vedení výkladu v jednotlivých webinářích. Proto je možné zakoupit přístup pouze k celé sérii, nikoliv k jednotlivým webinářům.

Účastníci budou mít v ceně záznam webináře ke streamování i ke stažení. Webinář proběhne na platformě ZOOM. Technické požadavky na připojení k webináři najdete níže na stránce.

Ukázky terapií jsou určeny pouze účastníkům v rámci webináře. Jelikož videa použitá během webináře obsahují citlivé důvěrné záběry, není účastníkům povoleno je jakkoliv šířit, ať už online či jinak veřejně ukazovat.

Webináře budou tlumočeny do češtiny.


Témata a data webinářů:

Každý webinář probíhá od 18:00 do 19:30 (SEČ)

  • 13/10  Umělé oplodnění

Děti počaté umělým oplodněním a jejich rodiče čelí mnoha specifickým výzvám. Vědět, jak rozpoznat způsob, jakým umělé oplodnění ovlivňuje psychiku a tělo dítěte, nám umožňuje poskytnout náležitou podporu. Chování, které vyplývá z této formy početí, je téměř vždy nepochopeno a reakce na něj jsou nevhodné. V tomto webináři prozkoumáme, jak miminka a děti spontánními pohyby vyjadřují buněčné vědomí vajíčka a spermie a jak jim můžeme pomoci integrovat příběh, který vychází z této rané zkušenosti.

  • 27/10  Císařský řez

Děti nesou achetypální očekávání toho, jaké bude jejich narození. Připravují se na něj už v děloze, dlouho před začátkem porodu. Porodnické zásahy, i když jsou někdy nutné, narušují vrozené očekávání toho, jak bude porod probíhat a mají celoživotní následky. V tomto webináři se budeme zabývat specifickým dopadem císařských řezů a tím, jak můžeme miminkům, dětem i dospělým pomoci, najít vnitřní koherenci po invazivním a rušivém působení císařských řezů.

  • 24/11  Práce s celým rodinným systémem

Miminka i děti jsou zakotveny v rodinných systémech. Zaměřujeme-li se pouze na dítě, nezabýváme se nevyřešenými traumaty, stresy a poruchami vztahů, které se mohou v rodinném systému opakovat. Miminka a malé děti jsou na tyto energie obzvláště citlivé a nasávají je jako houby. Když pracujeme s rodinou jako se systémem, můžeme začít s vytvářením stabilnějšího a bezpečnějšího prostoru pro dítě. Na tomto webináři se podíváme na několik velmi praktických způsobů, jak můžeme podpořit rodiče v jejich podpoře dítěte.

  • 8/12   Dokončení cyklu

Zkoumání takovýchto témat často přináší stejné množství otázek, kolik jich zodpovídá. Proto bude poslední webinář věnován zodpovězení otázek, které vyvstanou v průběhu série. Otázky ale mohou být směřovány na další aspekty pre a perinatální psychologie, na které budou účastníci zvědaví.


Matthew Appleton MA, RCST, UKCP (UK) 

žije a pracuje v Bristolu ve Velké Británii. Je registrovaný kraniosakrální terapeut a psychoterapeut Core process terapie (CPP). Je zakladatelem institutu kraniosakrálních studií (Institute of Craniosacral Studies), kde po dvanáct let působil jako vedoucí učitel. V roce 2006 Matthew spolu s Jenni Meyer založili výcvikový institut vědomého vtělení (Conscious Embodiment Trainings), jehož cílem je propagovat povědomí o pre a perinatální psychologii, posvátné ekologii a vtělujících procesových terapiích. 

Vystudoval předškolní a perinatální vzdělávání u Karltona Terryho ve Švýcarsku a několik let asistoval Karltonovi na kurzech ve Velké Británii. Matthew je členem Mezinárodní společnosti prenatální a perinatální psychologie a medicíny a má více než 20 let zkušeností s přednášením a pořádáním workshopů ve Velké Británii a v Evropě.

Vyvinul integrativní dětskou terapii, kterou vyučuje kraniosakrální terapeuty, osteopaty, psychoterapeuty, duly, porodní asistentky, zdravotní sestry a dětské lékaře ve Velké Británii, Německu a Itálii.

Deset let pracoval jako vychovatel v proslulé demokratické škole A. S. Neilla Summerhill. Jeho kniha „Free Range Childhood“, vycházející z těchto jeho zkušeností, byla vydána v několika jazycích.


Technické požadavky k použití platformy Zoom: Zoom je uzpůsoben, aby fungoval na většině zařízení. OS Windows, MAC i většině OS Linux. Podporují jej webové prohlížeče: Internet Exlorer 11+, Edge 12 +, Firefox 27+, Chrome 30+, Safari 7+ Výkonem potřebujete počítač s procesorem alespoň 1GHz, takže laicky řečeno: počítač ne starší než 5 let to zvládne s přehledem. Rychlost připojení potřebujete na stahování alespoň 1.5 Mb/s. Což v současnosti splňuje drtivá většina připojení. Klienta na používání rozhraní zoom si můžete stáhnout ZDE. Pokud byste si s něčím nebyli jistí, kontaktujte nás na kraniosakralniasociace@gmail.comChcete-li platit na euroúčet, vyplňte formulář v angličtině dole na stránce zde. Děkujeme.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.