shadow

Strukturální integrace / rolfterapie / rolfing

Pokud si dokážete představit pocit, že je vaše tělo ladné, lehké, vyvážené, bez bolesti, ztuhlosti a chronického napětí, vyrovnané samo se sebou a se zemským gravitačním polem, potom pochopíte cíle strukturální integrace.

Ida P. Rolf, PhD.

 

Podobně jako kraniosakrální osteopatie i strukturální integrace původně vychází z osteopatie a zabývá se nápravou těla – uspořádáním kostí, svalů a vazů skrze působení na fasciální síť člověka. Manuální působení je však důraznější, jeho cílem je uvolnit a prodloužit fascie tak, aby tělu byla umožněna restrukturalizace – návrat jednotlivých segmentů na výhodnější pozici vůči gravitaci, ve které se měkké tkáně už nemusí bránit síle přitažlivosti působící dolů tím, že si v sobě vytvářejí dodatečné podpory. Postupem času v takovém neuspořádaném těle při zatuhávání měkkých tkání dochází k omezení hybnosti, čímž dochází k další ještě větší nevyváženosti – vzniká začarovaný kruh.

Během systematické manuální terapie dochází k uvolňování a reformování celé sítě spojovacích tkání těla. Během jednotlivých terapií se postupně uvolňují části těla – nohy, ruce, trup atd. – z celoživotního napětí a zatuhnutí, aby se nakonec integrovaly do efektivnějšího souladu jak mezi sebou, tak s gravitačním polem Země. Problémy se řeší nikoliv lokálním přístupem, ale reorganizací myofasciální sítě celého těla.

V květnu letošního roku bude zahájen nový základní výcvik Strukturální integrace 2022/2024. Pro ty z vás, kdo by měli o studium zájem, případně chtěli by se dozvědět více informací o metodě SI, o tom, jak výuka probíhá, a také se seznámit s týmem našich lektorů, pořádáme přípravný workshop: 

Termín konání: 5. března 2022, 9:00 – 15:00

Místo konání: Studio Tensegrity, Hanusova 16, Praha 4

Cena: 1.600,- Kč

V případě zájmu o účast na workshopu zašlete prosím email na info@rolfguild.eu

Veškeré informace o základním výcviku jsou uvedeny na webové stránce https://rolfguild.eu/BasicTrainingPRG.html

Další informace o metodě najdete i na stránkách asociace https://casi-rolfterapie.cz/cs/

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.