Zážitkové kurzy

Charles Ridley: Dotek ticha a klidu – umění předávat lásku

Kurz je určen široké veřejnosti. Pro účast v kurzu není potřebná konkrétní předchozí zkušenost.

Dotek ticha a klidu (Stillness Touch) je biodynamický přístup, který užívá kontaktu rukou k  obnovení přirozeného tělesného stavu moudrosti a harmonie. Tělo je přirozenou nádobou lásky a Dotek ticha a klidu nás s vědomím vyzařující lásky propojuje.  

Foto: Pixabay

V rámci tohoto  workshopu se naučíte

  • meditaci ticha a klidu ve vnitřním těle
  • spojení se svým jádrem ve střední linii
  • celotělové dýchání
  • jak cítit jemné vnitřní odstíny jako jsou rozšířené stavy neomezeného vědomí
  • způsoby, jak obydlet svá vnitřní centra hlavy, srdce a břicha    

Spojením zmíněných praktik a necháváním toho, co je, takovým, jaké to je, se naučíte vysílat svou esenci jako nepodmíněnou lásku k sobě i k ostatním. Jak je načrtnuto v knize Charlese Ridleyho: Ticho a klid, praxe založená na biodynamickém kraniálním  doteku vám umožní zažívat důvěru, bezpečí a svobodu potřebné k realizaci svého osvíceného já.

Foto: Markéta Bendová

Kniha Ticho a klid: biodynamická kraniání praxe a evoluce vědomí ( Stillness:: Biodynamic Cranial Practice and the Evolution of Consciousness)  vyšla česky v nakladatelství Maitrea v roce 2016.

Charles Ridley je praktikant, učitel a zakladatel  the Dynamic Stillness school. Rozhovor s Charlesem Ridleyem můžete vidět zde 

Více informací o lektorovi najdete zde:  http://www.StillnessTouch.com

Více informací a registrace zde

 

 

 

Seminář s Mikem Boxhallem: Přítomnost v tichu 

 

26-29/9 2019

Ještě není známo, zda-li se seminář uskuteční, kvůli zdravotním komplikacím lektora.  Máte-li o seminář zájem, sledujete tuto stránku nebo nám napište na kraniosakralniasociace@gmail.com a my vás budeme kontaktovat s nejnovějšími informacemi. Děkujeme za pochopení.

Záměrem tohoto kurzu je prožitkem prozkoumávat  předpoklad, že spiritualita není něco vnějšího, co bychom měli získat tím, že se staneme nějak lepšími, ale je ve skutečnosti esencí toho, kým ve své podstatě jsme v srdci našeho vtěleného bytí. Není kam jít, není čeho dosáhnout, krom toho začít být více přítomný své vlastní přirozenosti. Tato přirozenost je vtělená. Kdyby měla být kdekoli jinde, znamenalo by to zredukovat ji na koncept intelektu. Musíme sebe sama zažít, ne soudit.

Velká část této práce spočívá v tom přijmout bez posuzování pravdu o tom, kým všichni jsme, když nejsme pouhou reakcí na své návyky. Tohle přijetí v klidu lze považovat za znovuvyrovnání ženských a mužských principů, které byly bohužel značně převáženy ve prospěch mužského principu.

V minulosti se Mike soustředil zejména na práci s terapeuty z různých profesí. V poslední době začalo být zřejmé, že toto není práce, která by měla být vyhrazena nějakému exkluzivnímu klubu lidí, ale měla by být nabídnuta komukoli, kdo se třeba snaží rozšířit smysl v životě, spíše než jen zlepšit efektivitu ve svém povolání.

Hlavním cílem je prozkoumávat, rozšiřovat a pracovat s místem, odkud lidé sami v sobě vycházejí, než jim navrhovat, jak by měli dělat cokoli, co dělají. To je vzrušující, neboť přitom dochází k neustálému odhalování. Jediným předpokladem je, že by lidé měli být otevření ke zkoumání. V nádobě, která je už plná názorů, není žádný prostor pro učení.

Moderní věda odhaduje, že 95-99% času žijeme své životy v reakci na nevědomí, ne z vědomé mysli, kde spočívají naše naděje a ambice na naplnění. To může vést jedině k nespokojenosti nebo, jak se tomu jinak říká, k utrpení. Tohle můžeme změnit.

Mike říká, že spiritualitu nemůžete učit, ale je možné poskytnout takové podmínky, při nichž se sama odhalí v bezpečí dobře držené skupiny lidí, kteří sdílí svou zkušenost. Mike tuto práci dělá posledních 40 let a učí ji v mnoha zemích. Mezi jeho studenty patří následující – terapeuti různých přesvědčení, právníci – včetně dvou soudců, ženy v domácnosti, učitelé, tanečníci, doktoři, porodní asistentky, mediátoři, fotografové, kuchaři, klaun, spisovatelé, básníci, filosofové, dva zaměstnanci ropné společnosti a dobytkář, kněží, farmáři, vlastníci půdy, účetní, vedoucí pracovník z televize, herci a herečky, opravář praček a čtyři hodiny staré miminko.

Tato práce je kombinací meditace, mluvení, interaktivního spojení s dotykem (plně oblečení) a zpětné vazby.

Učení není didaktickou přednáškou, ale spíše společnou praxí mezi všemi, s čímkoli, co v přítomnosti vyvstává.

O lektorovi:  Mikeovi je nyní 88 let a přináší bohaté zkušenosti, které v oblasti terapie získal za posledních 48 let. Původním povoláním byl obchodník, voják a pěstitel kaučuku. Poté se vzdělával v poradenství, psychoterapii, akupunktuře a kraniosakrální terapii. Je členem Craniosacral Therapy Association. V posledních letech se Mike soustředil na propjování všech těchto směrů, aby vytvořil koherentní model  bodyterapie, který zahrnuje mysl i ducha.
V poslední době toto propojování dospělo k rezonanci mezi starobylou moudrostí a nejmodernější vědou. Vědeckou stránku představuje zejména epigenetika a biocentrismus.
Toto zkoumání se zabývá oživením vztahu mezi ženským a mužským aspektem, mezi srdcem a mozkem. Výsledkem je rozšířené vědomí. Jste srdečně zváni se tohoto zkoumání účastnit a přispět k němu.
Více na www.theemptychairteachingfoundation.com

Seminář bude tlumočen do českého jazyka.
Více informací a registrace zde 

Sekce pro členy

Kalendář akcí

<< Bře 2019 >>
PÚSČPSN
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aktuality

Všechny aktuality »

Články

Všechny články »

Příručka pro klienty

brozura-final Příručka stručně a přehledně seznamuje s principy kraniosakrální terapie, s průběhem a reakcí na terapeutické sezení.
Více zde »

Stáhnout příručku

fb-to-se-mi-libi