Zážitkové kurzy

Jemné ozdravování na Srí Lance 

Cesta pohádkově krásnou zemí, provázená vědomým dotekem, kraniosakrální terapií a meditací s Markétou Bezůškovou a Radkem Neškrabalem.

SEMINÁŘ OZDRAVOVÁNÍ 
Prozkoumáme vědomý dotek, kraniosakrální terapii a principy Dechu života. Pomocí pasivní i aktivní meditace se ponoříme ke zdrojům svého klidu, spojíme se silou jednotlivých živlů a propojíme se s životodárným „Zdrojem – Dechem života“. Dále budeme pracovat s dechem, hlasem i pohybem.
Bc. Markéta Bezůšková je lektorkou a terapeutkou kraniosakrální terapie (CST), které se věnuje od roku 1994.
Radek Neškrabal, BCST se věnuje alternativní medicíně a jejím různým směrům již od roku 1987. Vede odborné výcviky této metody v Praze a Ostravě pro laiky i odborníky fyzioterapeuty a zdravotníky.

Termíny

  • od 25. 01. 2019 – do 08. 02. 2019
  • od 25. 01. 2019 – do 12. 02. 2019

Více zde: https://www.ckmandala.cz/craniosakralni

 

Seminář s Mikem Boxhallem: Přítomnost v tichu 

 

25-28/1 2019
Praha, Libocký dvůr

 

Záměrem tohoto kurzu je prožitkem prozkoumávat  předpoklad, že spiritualita není něco vnějšího, co bychom měli získat tím, že se staneme nějak lepšími, ale je ve skutečnosti esencí toho, kým ve své podstatě jsme v srdci našeho vtěleného bytí. Není kam jít, není čeho dosáhnout, krom toho začít být více přítomný své vlastní přirozenosti. Tato přirozenost je vtělená. Kdyby měla být kdekoli jinde, znamenalo by to zredukovat ji na koncept intelektu. Musíme sebe sama zažít, ne soudit.

Velká část této práce spočívá v tom přijmout bez posuzování pravdu o tom, kým všichni jsme, když nejsme pouhou reakcí na své návyky. Tohle přijetí v klidu lze považovat za znovuvyrovnání ženských a mužských principů, které byly bohužel značně převáženy ve prospěch mužského principu.

V minulosti se Mike soustředil zejména na práci s terapeuty z různých profesí. V poslední době začalo být zřejmé, že toto není práce, která by měla být vyhrazena nějakému exkluzivnímu klubu lidí, ale měla by být nabídnuta komukoli, kdo se třeba snaží rozšířit smysl v životě, spíše než jen zlepšit efektivitu ve svém povolání.

Hlavním cílem je prozkoumávat, rozšiřovat a pracovat s místem, odkud lidé sami v sobě vycházejí, než jim navrhovat, jak by měli dělat cokoli, co dělají. To je vzrušující, neboť přitom dochází k neustálému odhalování. Jediným předpokladem je, že by lidé měli být otevření ke zkoumání. V nádobě, která je už plná názorů, není žádný prostor pro učení.

Moderní věda odhaduje, že 95-99% času žijeme své životy v reakci na nevědomí, ne z vědomé mysli, kde spočívají naše naděje a ambice na naplnění. To může vést jedině k nespokojenosti nebo, jak se tomu jinak říká, k utrpení. Tohle můžeme změnit.

Mike říká, že spiritualitu nemůžete učit, ale je možné poskytnout takové podmínky, při nichž se sama odhalí v bezpečí dobře držené skupiny lidí, kteří sdílí svou zkušenost. Mike tuto práci dělá posledních 40 let a učí ji v mnoha zemích. Mezi jeho studenty patří následující – terapeuti různých přesvědčení, právníci – včetně dvou soudců, ženy v domácnosti, učitelé, tanečníci, doktoři, porodní asistentky, mediátoři, fotografové, kuchaři, klaun, spisovatelé, básníci, filosofové, dva zaměstnanci ropné společnosti a dobytkář, kněží, farmáři, vlastníci půdy, účetní, vedoucí pracovník z televize, herci a herečky, opravář praček a čtyři hodiny staré miminko.

Tato práce je kombinací meditace, mluvení, interaktivního spojení s dotykem (plně oblečení) a zpětné vazby.

Učení není didaktickou přednáškou, ale spíše společnou praxí mezi všemi, s čímkoli, co v přítomnosti vyvstává.

O lektorovi:  Mikeovi je nyní 88 let a přináší bohaté zkušenosti, které v oblasti terapie získal za posledních 48 let. Původním povoláním byl obchodník, voják a pěstitel kaučuku. Poté se vzdělával v poradenství, psychoterapii, akupunktuře a kraniosakrální terapii. Je členem Craniosacral Therapy Association. V posledních letech se Mike soustředil na propjování všech těchto směrů, aby vytvořil koherentní model  bodyterapie, který zahrnuje mysl i ducha.
V poslední době toto propojování dospělo k rezonanci mezi starobylou moudrostí a nejmodernější vědou. Vědeckou stránku představuje zejména epigenetika a biocentrismus.
Toto zkoumání se zabývá oživením vztahu mezi ženským a mužským aspektem, mezi srdcem a mozkem. Výsledkem je rozšířené vědomí. Jste srdečně zváni se tohoto zkoumání účastnit a přispět k němu.
Více na www.theemptychairteachingfoundation.com

Seminář bude tlumočen do českého jazyka.
Více informací a registrace zde 

Sekce pro členy

Kalendář akcí

<< Led 2019 >>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Aktuality

Všechny aktuality »

Články

Všechny články »

Příručka pro klienty

brozura-final Příručka stručně a přehledně seznamuje s principy kraniosakrální terapie, s průběhem a reakcí na terapeutické sezení.
Více zde »

Stáhnout příručku

fb-to-se-mi-libi