Zážitkové kurzy

Matthew Appleton: Porod pohledem dítěte

 

O lektorovi :

Matthew Appleton žije a pracuje v Bristolu ve Velké Británii. Je registrovaný kraniosakrální terapeut a psychoterapeut Core Process Therapie (CPP). Je zakladatelem Institutu kraniosakrálních studií (Institute of Craniosacral Studies), kde po dvanáct let působil jako vedoucí učitel. 

V roce 2006 Matthew spolu s Jenni Meyer založili výcvikový  Institut vědomého vtělení (Conscious Embodiment Trainings), jehož cílem je propagovat povědomí o pre a perinatální psychologii, posvátné ekologii a vtělujících procesových terapiích. 

Vystudoval předškolní a perinatální vzdělávání u Karltona Terryho ve Švýcarsku a několik let asistoval Karltonovi ve Velké Británii. 

Matthew je členem Mezinárodní společnosti prenatální a perinatální psychologie a medicíny a má více než 20 let zkušeností s přednášením a pořádáním workshopů ve Velké Británii a v Evropě.

Vyvinul integrativní dětskou terapii, kterou vyučuje kraniosakrální terapeuty, osteopaty, psychoterapeuty, duly, porodní asistentky, zdravotní sestry a dětské lékaře ve Velké Británii, Německu a Itálii.

Deset let pracoval jako vychovatel v proslulé demokratické škole A. S. Neilla Summerhill. Jeho kniha „Free Range Childhood“, vycházející z těchto jeho zkušeností, byla vydána v několika jazycích.


Tento 3-denní workshop je určen kraniosakrálním terapeutům, osteopatům, masérům, porodním asistentkám, dulám, dětským lékařům, zdravotním sestrám, pedagogům, psychoterapeutům, učitelům jógy předškolního věku, rodičům a všem, kdo se zajímají o to, jak nás naše nejranější zkušenosti formují a jaký dopad může mít porod  na celý náš život.

Naše zkušenosti v děloze, při porodu a krátce po něm hluboce ovlivňují naše vnímání toho, kým jsme a jak vnímáme svět kolem nás.

Workshop je úvodem do oboru Integrativní dětské terapie (Integrative Baby Therapy).

Během workshopu se budeme zabývat teorií a zároveň budeme mít možnost vyzkoušet si zážitková cvičení, kterými prozkoumáme naší vlastní tělesnou zkušenost. V rámci setkání se bude promítat videozáznam terapie s dětmi.

Témata workshopu:

  • Jak pro naši kulturu běžné vnímání miminka a plodu omezuje způsob, jímž je vítáme na svět
  • Čtyři fáze porodu  z pohledu dítěte (na rozdíl od tří fází  z pohledu porodníka) a to, jak nás každá z těchto fází může ovlivnit
  •  Jak mohou jednotlivé fáze porodu formovat určité základní životní přesvědčení a postoje
  • Povaha oboustranné vazby mezi miminkem a rodičem v prvních devíti měsících života a to, jaký na ni může mít dopad nerozřešené prenatální nebo porodní trauma
  • Jak se můžeme naučit naslouchat miminkům a zároveň i našim vlastním raným zkušenostem novým, přesnějším a více empatickým způsobem?
  • Jak nás ovlivňují chemické a mechanické intervence během porodu?
Více informací a registraci najdete zde

Ellynne Skove: Pohyby života

 

O lektorce: Ellynne Skove MA, LCAT, DTR-BC, NCC, RPP (USA)

je certifikovanou somatickou psychoterapeutkou. Ve své práci se se zaměřuje na vývojové pohyby a psychologii porodu. Přes 15 let studovala Dynamickou anatomii u Nancy Topf, dále Body Mind Centering, Polaritní terapii, Somatic Experiencing, Reiky, jógu, tai chi chuan a řadu dalších přístupů. 

Založila společnost Bright start babies a vytvořila program GoGo Babies, zaměřený na práci s vývojovými pohyby a jógou pro miminka. Na základě svých zkušeností vyvinula a zavedla mnoho programů pohybové terapie do škol. Jako terapeutka a učitelka působí přes 35 let. Žije a pracuje v New Yorku, kde založila studio pro rodiče a děti Nest space.

Od roku 2011 pravidelně vyučuje a pracuje s klienty i v České republice. 

Více o Ellynne na www.brightstartbabies.net 

Zde si můžete přečíst článek od Ellynne Skove

 


Na této dvoudenní cestě hlubokého průzkumu projdeme od početí, přes vtělování v prenatálním období, porod a vývojové pohyby až do naší savčí lidské jedinečnosti, tj. do vzpřímeného postoje na dvou nohách. Prozkoumáme dětské pohybové vzorce tlačení, tahání a natahování se. Projdeme si vývoj přirozeného zakřivení posvátné architektury páteře. Věnovat se budeme vývoji chodidel, vývoji chrupavky chodidla až do osifikace a propojení chodidel s páteří.

Foto: Pixabay

Sami si zažijeme vývojové pohyby  hlava/kostrč, laterální, kontralaterální, otáčení a uvolnění se do odpočinku a gravitační síly. Tyto pohyby nám pomohou objevit jedinečnou architekturu naší kostry a sílu našeho jádra. Během dílny budeme využívat práci ve dvojicích, kinestetickou imaginaci, následování těla a vedené pohybové aktivity na tělesné prožívání. Ke zmapování a ukotvení svých zkušeností použijeme další kreativní metody.

Proces zakončíme tancem střední linie, který završí cestu od vznášení se v plodové vodě ke schopnosti používat gravitaci a svou opěrnou soustavu jako zdroj radostného života v těle. 

 

Více informací a registraci najdete zde  

 

Aktuality

Všechny aktuality »

Sekce pro členy

Kalendář akcí

<< Úno 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Články

Všechny články »

Příručka pro klienty

brozura-final Příručka stručně a přehledně seznamuje s principy kraniosakrální terapie, s průběhem a reakcí na terapeutické sezení.
Více zde »

Stáhnout příručku

fb-to-se-mi-libi