Zážitkové kurzy

Andreas Huckele: Jak zařadit spolupráci mezi své terapeutické nástroje?

O lektorovi: 

Andreas Huckele je spisovatel, učitel, systemický supervizor a párový terapeut, který pracuje zejména s tématy z oblasti sexuality, traumatu, vztahů, zneužívání a komunikace. Jeho práce s jednotlivci, ale i v rámci organizací, čerpá z více než 20 leté praxe v různých prostředích. Prezentuje na konferencích, vede semináře pro odborníky i laiky, působí jako supervizor v organizacích a jakožto autor získal literární ocenění.

Jeho záměrem je spojovat, co je rozpojené, komunikovat, co nelze vyjádřit slovy a umožňovat sounáležitost a spolupráci za účelem vzniku propojeného pole mysli, srdce a těla ukotveného v přítomnosti.

Jeho praxe vychází z metod Somatického prožívání, nenásilné komunikace, Ego-state therapy, práce s vnitřním dítětem, koučingu, systemické sexuální terapie a systemické rodinné terapie.


Foto: PixabayO kurzu: 

Schopnost spolupracovat je zásadním, ale často přehlíženým nástrojem ve vztahu mezi terapeutem a klientem. Spolupráce nám umožňuje přejít z modu „dělání“ do modu „bytí“. „Bytí“ je pak prostředkem umožňujícím klientovi překročit pomyslný práh a dosáhnout v životě kýžených změn.

Schopnost spolupracovat patří do základní genetické výbavy člověka. To, že se rodíme do silně roztříštěné kultury a rodinného prostředí, které nenaplňuje rané potřeby dítěte, však tuto naši přirozenou schopnost poškozuje. Pokud chceme traumatický vzorec předávaný po generace prolomit, potřebujeme se vrátit k ranným zkušenostem a vyživit odpovídající vývojové kroky. To umožní dětským částem vyrůst a učinit spolupráci vědomou součástí práce s klientem.

  • Jak toho můžeme dosáhnout?
  • Jak se znovu spojit s klíčovými částmi svého bytí, které se vyvíjely ještě než jsme dokázali mluvit či racionálně přemýšlet?
  • Jak se vyhnout tomu, aby myšlení a mluvení bránilo v jejich prozkoumávání?
  • Proč je pro spojení s našimi ranými částmi tak důležitý „druhý“ a proč to nemůžeme učinit sami?
  • Jak můžeme pracovat v rámci paradoxu, kdy “děláme” něco, abychom přešli do “bytí”?

Cílem kurzu je, aby terapeut dokázal vytvořit pro klienta referenční zážitek spolupráce. A podpořit terapeuty, aby dokázali v rámci sezení vytvořit kvalitu „bytí“, která klientovi umožní získat nové zkušenosti nezbytné pro dozrávání jeho raných vývojových fází a posun k větší integritě.

Kurz bude plně tlumočen do češtiny. 

Více o kurzu zde

 

Aktuality

Všechny aktuality »

Články

Všechny články »

Sekce pro členy

Kalendář akcí

<< Lis 2021 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Příručka pro klienty

brozura-final Příručka stručně a přehledně seznamuje s principy kraniosakrální terapie, s průběhem a reakcí na terapeutické sezení.
Více zde »

Stáhnout příručku

fb-to-se-mi-libi