Radek Neškrabal BCST

O výcviku:

Cílem základního kurzu je naučit teorii a praxi technik používaných v kraniosakrální osteopatii, etiku přístupu ošetřujícího, základy psychohygieny při práci s lidmi se zdravotním postižením, s lidmi s mentálním postižením a kombinovanými vadami.

Výcvik je veden interaktivní formou s důrazem na praktické dovednosti, teoretické znalosti a etický přístup.

Na závěr každého bloku účastník obdrží účastnický list a v při splnění všech podmínek celoročního výcviku obdrží účastník také  osvědčení o ukončení základního výcviku, které je nezbytné pro provozování praxe CSO.

O lektorovi : Radek Neškrabal BCST

Radek, původně vystudovaný technik, se vydal na svou cestu za poznáním, tajemstvím moudrého těla a jeho schopnosti navracet se k přirozenému stavu zdraví v roce 1987. Postupně se zájmem objevoval alternativní přístupy ke zdraví a životu člověka v rezonanci s přírodními zákony. V průběhu svého studia různých směrů se dostal v roce 1994 k prvnímu semináři Francouzské školy kraniosakrální osteopatie, pořádaného rakouskou lektorkou Dr. Joelle-Aimee Kubisch. Tehdy se také seznámil s Českou psychoenergetickou společností a začal získávat zkušenosti s bioenergetickým léčením. V roce 1995 se poprvé blíže setkal s kraniosakrální terapií (lektorkou ve vzdělání v tomto směru byla Sabine Gerhardy Mach z Německa – konzultantka v Upledger centru v Kalifornii) a od této chvíle jeho nadšení tímto komplexním přístupem k člověku nepolevilo.
O kraniosakrální osteopatii s prvky biodynamiky: 
Kraniosakrální osteopatie je metoda, která využívá poznatky celé řady oborů, a to již od Dr. Stilla, který obor osteopatie založil, přes Dr. Sutherlanda, který této metodě dal její základ a základní pojmové orientace. Vyvinul i velké množství diagnostických a ošetřujících postupů, které se neustále až do dnešní doby rozvíjejí skrze jeho nástupce.
Metodu lze považovat za neinvazivní s jemným koordinovaným dotykem na těle, tzn. jde o kontaktní metodu. Praktikant přes dotyk získává množství vjemů, které slouží k vyhodnocení v rámci této metody a zároveň k ošetření. To můžeme popsat jako jemné korekce na úrovni kloubních spojení – švů lebky nebo kloubní spojení jiných struktur těla. Praktikant dále kontaktuje měkké tkáně např. fascie, kterým může skrze tkáňovou paměť napomoci najít optimálnější napětí i zlepšení funkcí těla jako celku.
Znalost kraniosakrálního osteopata sahá i do komunikačních technik, kde klienta doprovází při tzv. somatoemocionálním uvolnění. To je technika pracující s fyzickým tělem a jeho paměťovými stopami, které při aktivaci člověku způsobují spoustu chronických a hůře řešitelných symptomů.

 

Podrobné informace naleznete zde

Přednášku Radka Neškrabala z 1.kraniosakrální konference najdete zde