COLOURS OF VOICE - LÉČENÍ ZVUKEM

Datum konání

30/04/2024    
18:00 - 20:30

Místo

Centrum Balsamina
Sokolovská 406,, Kopřivnice, 74221

Typ kurzu

Mudr. Jitka Bardon Záthurecká

O čem si budeme na semináři povídat, co můžete očekávat ?

– informace o historii léčení zvukem
– základy práce se zvukem a hlasem v kontextu s alternativními léčebnými metodami
– jak přistupovat k nemoci, co nám nemoc chce říct o nás?
– praktické použití hlasu v  „samoléčebném procesu“
– tipy, cvičení pro každý den
– základy intuitivního voicingu

Lektorka o sobě:

Od roku 1991 pracuji jako anesteziologKe každodenní práci s klienty v rámci klasické medicíny (anesteziologie, léčba akutní, chronické bolesti, porodní analgezie, paliativní medicína), se postupně přidávaly zkušenosti s alternativními způsoby léčby.

V posledních letech také léčení zvukem a práce s hlasem, jako mocným prostředkem k nalezení a léčení sebe sama i druhých (německý lektor Karl Grunick a brazilská lektorka Komala de Amorim, v kontextu s dílem F. Bardona). V
šechno se začalo skládat a zapadat do sebe v jasných souvislostech.

Téma sebepoznání se prolíná celým mým životem. Patří k němu také vnitřní radostný vztah k józe, se kterou jsem se setkávala již na studiích a mnohokrát se k ní opět vracela. Společně s jógou a všemi jejími aspekty přišly otázky a odpovědi týkající se základních životních pravd. 

Tento proces pokračuje a připomíná velkou barevnou řeku plnou pohybu, zvuků, tónů, klidu a ticha, které v sobě obsahuje všechny tóny.  Kouzlu, síle a současně úžasné jemnosti a barevnosti hlasu, který je pro každého zcela individuální, se věnuji s velkou radostí a nadšením.