Základní kurzy a výcviky

Úvodní semináře a základní výcviky kraniosakrální terapie a kraniosakrální biodynamiky:

V současné době jsou v České republice následující výcviky, které asociace může zájemcům o studium doporučit. Jiné výcviky, s kratším časovým rozsahem, nemusí absolventovi poskytovat dostatečný odborný základ, dostatečnou praxi a vyhovující terapeutické dovednosti pro výkon profese kraniosakrálního terapeuta. Potenciálním klientům doporučujeme absolventy těchto výcviků.

 

 

Profesionální trénink Craniosacrální biodynamiky CS Institut 
 

Lektorka : Abha Sajwel

Během výcviku budete seznámeni se širokou škálou dovedností, informací a praktických cvičení, které prohloubí váš způsob vnímání a otevřou nové úhly pohledu na zdraví a léčení. Seznámíte se také s dovednostmi a principy pro zpracování traumatu, s embryonálním vývojem a s podrobnou anatomií a fyziologií kraniosakrálního systému. Výcvik je sestaven tak, že jednotlivá témata na sebe plynule navazují a každá nová úroveň rozšiřuje a prohlubuje znalosti a zkušenosti té předchozí. Výcvik je rozdělen do jedenácti částí po 4 dnech. Celková délka tréninku je 44 dní. A zahrnuje dva dny práce ve vyhřátém bazénu na 34 stupňů.

Další profesionální výcvik začíná v únoru 2019.
Další informace a registrace zde 

 

Přednášku Abhy Sajwel z 1.kraniosakrální konference najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=lIB02OzuRxE

 

 

Profesionální výcvik v biodynamické kraniosakrální terapii  ICSB

Lektoři: Bhadrena Tschumi Gemin a Kavi Alessandro Gemin

 

Úvodní seminář

22/2-24/2 2019

Úvodní seminář vás seznámí s biodynamickou kraniosakrální terapií, se základy práce a s lektorským týmem a týmem asistentů. Tento blok je nedílnou součástí tříletého studia, nezavazuje však k účasti na celém výcviku. Je koncipován tak, aby se zájemci mohli po jeho absolvování rozhodnout, zda mají o výcvik zájem či nikoli. Součástí semináře jsou i první praktická cvičení. Bude zde upřesněna náplň tréninku, požadavky k účasti na tréninku, podmínky získání certifikátu a zápisu do mezinárodní databáze.

Podrobné informace naleznete zde

 

 

 

Základní kurz kraniosakrální osteopatie 

Lektor: Radek Neškrabal BCST

Cílem základního kurzu je naučit teorii a praxi technik používaných v kraniosakrální osteopatii, etiku přístupu ošetřujícího, základy psychohygieny při práci s lidmi se zdravotním postižením, s lidmi s mentálním postižením a kombinovanými vadami.

Výcvik je veden interaktivní formou s důrazem na praktické dovednosti, teoretické znalosti a etický přístup.

Na závěr každého bloku účastník obdrží účastnický list a v při splnění všech podmínek celoročního výcviku obdrží účastník také  osvědčení o ukončení základního výcviku, které je nezbytné pro provozování praxe CSO.

Podrobné informace naleznete zde

Přednášku Radka Neškrabala z 1.kraniosakrální konference najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=vHRhtc12rnc&t=40s

 

 

 

Specializovaný 23 denní odborný výcvik kraniosakrální osteopatie 

Výcvik je určený pro fyzioterapeuty, ergoterapeuty a lékaře

Lektor: Radek Neškrabal, BCST

Odborná garantka: Mgr. Barbara Fischerová

Celý odborný seminář je koncipován jako 23 denní celek, rozdělený do dvou částí, o celkovém rozsahu 180 hodin (240 výukových hodin)! Výcvik lze absolvovat pouze jako celek!

Podrobné informace naleznete zde 

 

 

 

 

Sekce pro členy

Kalendář akcí

<< Led 2019 >>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Aktuality

Všechny aktuality »

Články

Všechny články »

Příručka pro klienty

brozura-final Příručka stručně a přehledně seznamuje s principy kraniosakrální terapie, s průběhem a reakcí na terapeutické sezení.
Více zde »

Stáhnout příručku

fb-to-se-mi-libi