Základní kurzy a výcviky

Úvodní semináře a základní výcviky: 

V současné době jsou v České republice následující výcviky, které asociace může zájemcům o studium doporučit. Jiné výcviky, s kratším časovým rozsahem, nemusí absolventovi poskytovat dostatečný odborný základ, dostatečnou praxi a vyhovující terapeutické dovednosti pro výkon profese kraniosakrálního terapeuta.

Klientům doporučujeme absolventy těchto výcviků.


Profesionální výcvik v biodynamické kraniosakrální terapii ICSB
Bhadrena Tschumi, MA, BCST, RCST® a Kavi Alessandro Gemin, Osteopath, BCST, RCST®

O výcviku:

3 letý základní profesionální výcvik pořádaný ve spolupráci s International Institute for Craniosacral Balancing® ICSB. Absolvováním výcviku získáváte mezinárodně platný certifikát BCST, Biodynamic Craniosacral Practitioner. International Institute for Craniosacral Balancing® od roku 1986 vyškolil už tisíce odborníků. Metody a koncept biodynamiky jsou v tomto odborném výcviku vyučovány na nejvyšší úrovni a jsou rozsáhle procvičovány. Výuka zahrnuje také embryologii, anatomii, fyziologii, holistické studie a principy léčení traumatu. Účelem studia těchto předmětů je poskytnout studentovi prostředky potřebné k rozpoznání projevů vrozeného zdraví organismu a k tomu, aby podpořil obnovení a vnitřní rovnováhu organismu.

Kapacita výcviku je omezena.

Více informací zde

Základní kurz kraniosakrální osteopatie 
Radek Neškrabal BCST

O výcviku:

Cílem základního kurzu je naučit teorii a praxi technik používaných v kraniosakrální osteopatii, etiku přístupu ošetřujícího, základy psychohygieny při práci s lidmi se zdravotním postižením, s lidmi s mentálním postižením a kombinovanými vadami.

Výcvik je veden interaktivní formou s důrazem na praktické dovednosti, teoretické znalosti a etický přístup.

Na závěr každého bloku účastník obdrží účastnický list a v při splnění všech podmínek celoročního výcviku obdrží účastník také  osvědčení o ukončení základního výcviku, které je nezbytné pro provozování praxe CSO.

Více informací zde

Základní kurz kraniosakrální osteopatie
MVDr. Hana Chocholatá

O výcviku:

Celoroční výcvik obsahuje 300 hodin teorie a praxe kraniosakrální osteopatie, praxe mezi semináři –  ošetření výměnná, ošetření u praktikanta profesionála, teoretická domácí příprava, zpracování vlastních kazuistik, závěrečnou praktickou i písemnou zkoušku..

Komplexní nastavení výcviku poskytuje praktikantovi stabilní základnu pro profesionální terapeutickou praxi a také pro další rozvoj v nadstavbových seminářích a to jak s osteopatickou, tak i biodynamickou tématikou (s tuzemskými i zahraničními lektory).
Více informací zde

Profesionální výcvik v biodynamické kraniosakrální terapii (Ostrava)

O škole:

Body Intelligence je mezinárodní škola biodynamické kraniosakrální terapie založená Gedem Sumnerem a Stevem Hainesem. Ged a Steve pocházejí z Velké Británie, kde v 90. letech absolvovali výcvik v biodynamické kraniosakrální terapii u Franklyna Sillse. Jejich vizí je generovat kompetentní kvalitní odborníky, aby terapie prosperovala a byla k dispozici veřejnosti. Rovněž se podílejí na neustálém vývoji osnov kurzu, který odráží nový vývoj v v této oblasti.
Výcvik je začleněn do Mezinárodního sdružení biodynamických škol (IABT), což je sdružení škol, které v rámci kurzů biodynamické kraniosakrální terapie fungují podle společně dohodnutého souboru standardů. Členské školy nabízejí absolventům základního výcviku označení BCST (Biodynamic Craniosacral Therapist).

O lektorech: 

Lektory sou zkušení Senior Tutoři školy Body Intelligence – Mark Allison, Josef Steiner a Gareth Toner. Odborným asistentem je David Linzer.

O výcviku:

BCST výcvik je 50denní praktický výcvik pro jednotlivce, kteří se chtějí stát kvalifikovanými kraniosakrálními terapeuty. Je rozvržen do deseti pětidenních seminářů a trvá přibližně dvacet měsíců. Výcvik je veden v biodynamickém přístupu zaměřeném na přirozenou moudrost těla.  Biodynamický přístup umožňuje vznik vrozených inteligentních procesů a přináší autentické fyziologické a psycho-emocionální změny. Praktikant díky naslouchání přirozeným prioritám klientova těla vytváří podmínky pro změnu a povzbuzuje celý systém, aby se tyto priority i podmínky vyjevily. Umění terapeuta je spojit se základními silami zdraví a usnadnit proces přirozené reorganizace. Tyto síly se projevují jako jemný pohyb tkání a tekutin, které lze cítit citlivýma rukama. Biodynamická kraniosakrální terapie využívá k uzdravení přístup celé bytosti se vzájemnou propojeností mysli, těla a ducha a tato celistvost je hluboce uznávána.

 

Podrobné informace o výcviku naleznete zde.

Aktuality

Všechny aktuality »

Články

Všechny články »

Sekce pro členy

Kalendář akcí

<< Srp 2022 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Příručka pro klienty

brozura-final Příručka stručně a přehledně seznamuje s principy kraniosakrální terapie, s průběhem a reakcí na terapeutické sezení.
Více zde »

Stáhnout příručku

fb-to-se-mi-libi