Postgraduální a nástavbové kurzy

Postgraduální kurzy jsou  určeny pro absolventy základních výcviků pokud není uvedeno jinak.

Roger Gilchrist: Principy energetické medicíny v léčivých uměních

 

25. – 28. 10. 2018
Hotel EA Populus, U staré cihelny 2182/11, Praha 3

Podmínkou účasti je základní výcvik v kraniosakrální biodynamice. Pokud by někdo neměl základy kraniosakrální biodynamiky, je možné se dohodnout na doučení těchto nezbytných informací.

Více informací a registrace  zde

 
 
 
 
Viscerální manipulace  akademický rok 2018-2019

 

Kurz je vhodný pro fyzioterapeuty, lékaře, rolfterapeuty, kraniosakrální terapeuty, rehabilitační pracovníky a další tělesně orientované manuální terapeuty a je členěn v intencích školy J.-P.Barrala, zakladatele metody, na čtyři základní víkendové semináře. Zúčastnit se jistě lze i jednotlivých částí samostatně (zejména pro ty, kterým třeba některý seminář chybí).

Přednáší Bc.Alena Zapletalová, přímá žačka J.-P.Barrala s dvanáctiletou praxí v oboru, výborná kvalifikovaná terapeutka, charismatická lektorka a vstřícná empatická kolegyně.

Semináře budou probíhat v Praze 4 ve studiu Tensegrity, Hanusova 16 (blízko metra Pankrác nebo Budějovická), ve kterém pro mimopražské účastníky může být zajištěno i přenocování ve vlastním spacáku. Termíny jednotlivých seminářů jsou následující:

Termíny jednotlivých seminářů II.běhu jsou následující:

VM3-  pánev                 30-31. 3.2019  

VM4-  dutina hrudní     1-2. 6.2019  

Cena jednoho víkendového semináře činí 4.800,- Kč.

Koho nabídka zaujala, dejte prosím vědět na tuto mailovou adresu lenapha@seznam.cz .

 

Giorgia Milne: Úvodní kurz k mentorskému výcviku

 

5-7/4 2019
Tyršův dům, Malá Strana, Praha  

Kurz je otevřen každému, kdo si přeje rozvíjet se na osobní úrovni nebo hlouběji prozkoumávat to, s čím se setkává v rámci své praxe. Úvodní kurz je vhodný pro všechny praktikanty zajímající se o zdraví, psychoterapeuty, pohybové terapeuty a nové kraniosakrální praktikanty. Je určen všem kraniosakrálním a biodynamickým praktikantům, kteří se chtějí dozvědět více o typu biodynamiky, který učíme. Tento kurz je podmínkou k účasti na ročním mentorském kurzu Biodynamického kraniálního doteku/Doteku Klidu.

Během úvodního kurzu se naučíte dotýkat se ne-eferentním (neutrálním) způsobem z postoje ne-dělání, v tonální rezonanci s primární respirací. Kurz vám nabídne řadu cvičení zaměřených na vtělení Klidu a kontakt se střední linií, která vás přivedou do přímého kontaktu s primární respirací ve vlastním těle. Jedná se o postupný proces, během něhož opustíte veškerou eferentní aktivitu a intervence, ale zároveň při doteku nebudete příliš vzdálení ani nereagující. To vám umožní uvolnit se do Klidu a prodlévat ve vlastním přirozené stavu (neutrálu), zatímco budete nechávat “to, co je”, být takovým, jaké to je.

Znovu si projdeme zásadní vhledy Dr. Sutherlanda do biodynamiky. Prostřednictvím meditací na Klid vytvoříme posvátný prostor a spojíme se s neviditelnou střední linií. Vstoupíme do vědomí srdce a pociťováním se zabydlíme ve vnitřním prostoru těla, což nám umožní cítit jeho tonální kvality. Prostřednictvím doteků v tonální rezonanci budeme skrze své nitro vedeni k hlubokým setkáním s primární respirací Dechu života.

Více informací a registrace zde 

Sekce pro členy

Kalendář akcí

<< Led 2019 >>
PÚSČPSN
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Aktuality

Všechny aktuality »

Články

Všechny články »

Příručka pro klienty

brozura-final Příručka stručně a přehledně seznamuje s principy kraniosakrální terapie, s průběhem a reakcí na terapeutické sezení.
Více zde »

Stáhnout příručku

fb-to-se-mi-libi