Postgraduální a nástavbové kurzy

Postgraduální kurzy jsou  určeny pro absolventy základních výcviků pokud není uvedeno jinak. 


Michael Kern: Živoucí matrice
Praha, 24-27/2 2022

O kurzu:

Vědecké objevy z poslední doby ukazují, že fascie nejsou jen tkání, která tvoří obal a pojivo, ale jsou „tekutou krystalickou matricí“, která slouží jako komunikační systém celého těla. Fascie jsou vysoce inervované speciálními senzorickými nervy, které přenášejí informace do centrální nervové soustavy a pomáhají tak regulovat fyziologii těla. Hrají také ústřední roli v biotensegritě těla.

V průběhu tohoto kurzu prozkoumáme novou vědu o fasciích a těchto vědomostí následně využijeme při praktické práci na stole přístupem kraniosakrální biodynamiky. 

Jedná se o postgraduální kurz pro terapeuty kraniosakrálních přístupů.

 

O lektorovi: Michael Kern D.O., B.C.S.T., A.B.D., N.D.

vystudoval College of Osteopaths v roce 1987 a je více než 30 let známým biodynamickým kraniosakrálním terapeutem a naturopatem, který praktikuje v Londýně. Učí kraniosakrální terapii více než 30 let a je vůdčím mezinárodním hlasatelem biodynamického přístupu, jež pravidelně pořádá kurzy v Itálii, Rusku, Německu, Švédsku, Dánsku, Holandsku a Polsku.

 

Seminář bude plně tlumočen
Více informací a registrace na kurz zde

Záznam webináře Michela Kerna na téma práce s fasciemi ke koupi zde  

 

 

 


Prenatální a perinatální terapie & pediatrie v kraniosakrální biodynamice
Bhadrena C. Tschumi a Kavi Alessandro Gemin: Bytí a vznikání 
Navazující postgraduální vzdělávání 2022 – 2025
Termíny prvních dvou seminářů:
 Seminář I : 8. – 13. 3. 2022
 Seminář II : 6. – 11. 9. 2022

 

O výcviku

Jedná se o výcvik rozdělený na 6 částí (30 dní). Je vyžadováno, aby účastníci byli přítomni na všech 6 částech, aby mohli být považování za platné účastníky výcviku. Výcvik probíhá v uzavřené skupině.

Kurzu se mohou po individuální konzultaci a uvedeníí do vhledu biodynamických principů účastnit i lidé z příbuzných oborů jako např. Somatic experiencing, psychoterapeuti, duly a porodní asistentky. V tom případě je potřeba se ozvat co nejdříve, aby byl čas na konzultaci.

Během kurzu budou objevována následující témata:

  • Zdraví v systému
  • Prenatální období
  • Porod
  • Bonding
  • Vlivy na přirozený proces
  • Traumatické prenatální otisky
  • Traumatické porodní události
  • Bytí a vznikání v prvním roce života

Tento kurz pro pokročilé je obohacený a širokou škálu výzkumů a znalostí z různých oblastí filozofie, psychologie, psychoterapie, embryologie, pediatrie a biodynamiky. 

Více informací zde

MVDr. Hana Chocholatá, BCST: Oči a kraniosakrální terapie

Praha 1.7.-3.7.2022

Ostrava  22.7.-24.7.2022

Uherské Hradiště 26.-28.8.2022

Kurz je připraven  pro kraniosakrální terapeuty, kteří absolvovali základní výcvik v kraniosakrální osteopatii 1.-4. a pracují s Upledgerovým desetibodovým protokolem ošetření. Svojí praxi obohatíte o nové terapeutické kraniosakrální  dovedností osteopatické a biodynamické přístupy.

V kurzu získáte praktickou osobní zkušenost s NVI technikami Meiera Schneidera (Natural Vision Improvement)naučíte se postarat se o své oči a dát jim to, co potřebují.

Techniky NVI jsou  překvapivě snadné a můžete díky nim motivovat klienta k účasti na ozdravném procesu.

O lektorce: Kurzem Vás provede MVDr. Hana Chocholatá, BCST, lektorka metody kraniosakrální osteopatie, praktikanta kraniosakrální osteopatie a biodynamiky a certifikovaná lektorka metody Přirozeného zlepšování zraku dle Meiera Schneidera.

Více informací zde

Dagmar Kůrková: Nadstavbové kurzy pro kraniosakrální praxi   

Orientace, zdroje, hranice, neutrál 15.-16.1.2022 a 29.-30.1.2022

Umění komunikace a sociální kontakt 19.-20.2.2022 a 5.-6.3.2022

 Dynamika nervového systému a celistvost  23.-24.4.2022 a 14.-15.5.2022

Místo konání: Gem prostor, Plzeňská 950/127, Praha 5, u tram zastávky Klamovka.

Kraniosakrální praxe je práce s dotekem, ale potřebujeme toho jako praktikanti mnohem víc – umět s klientem promluvit, dobře vyjednat jeho zakázku, rozpoznat u klienta zahlcení a umět si poradit třeba s emocemi a v neposlední řadě dobře se postarat o sebe samotné.

Proto přináším nadstavbové kurzy, kdy se můžeme věnovat těmto tématům více do hloubky, a hlavně si vše prakticky vyzkoušet, procvičit, získat zpětnou vazbu a objevit nové souvislosti. Pak se to vše snadno zařadí do vaší každodenní praxe nejen terapeutické, ale i osobní.

Jedná se celkem o 3 dvoudenní (víkendové) kurzy

Více informací zde

Cena jednoho víkendového kurzu je 3000 Kč. Přihlášky prosím na email gem.dagmar@gmail.com

Maximální počet je 12 účastníků.

 


 

Bhadrena C. Tschumi a Kavi Alessandro Gemin: Postgraduální výcvik Stillness in Motion

Druna, Trojická 10, Praha

 

Tři postgraduální semináře ukazují nejnovější směry, jimiž se kraniosakrální biodynamika ubírá a posouvají vaši praxi na jinou úroveň. Výcvik předává nové poznatky, které udávají směr vývoje oboru a objasňuje nečekané souvislosti.

Výcvik rozvíjí dosavadní znalosti, přináší novou úroveň vnímání a buduje nový druh dovedností. Předává pokročilé terapeutické nástroje a učí nové postupy. Tři na sebe navazující semináře postupně rozšiřují kompetence praktikantů a vedou k prohlédnutí do esence práce.vede k prozření v souvislostech kraniosakrální práce.

Závěrečný seminář výcviku zkoumá biodynamické principy na konci života, kde vše postupně umlká a přechází ke smrti. Probereme, jak kraniosakrální biodynamika může prospět jednotlivcům i jejich okolí v posledních fázích života, při smrtelné nemoci a během umírání.

Členové ČKA mají na seminář slevu 1000,- , požádajte o slevu před platbou kurzu. 
Seminář bude plně tlumočen
Více informací na https://www.kranioakademie.cz/postgradualni-vycvik-stillness-in-motion/
O lektorech: Bhadrena Tschumi, MA, BCST, RCST®
Kavi Alessandro Gemin, Osteopath, BCST, RCST®
Bhadrena je zakladatelkou a ředitelkou ICSB, Mezinárodního institutu pro kraniosakrální balancing® ve Švýcarsku. V roce 1986 vyvinula unikátní a srozumitelný výcvikový program. Během 30ti let zkušeností na poli terapie a léčivých umění se její přístup ke kraniosacrální terapii organicky vyvíjel, prošel různými fázemi až nakonec dosáhl podoby současného tréninkového programu. Dnes vyučuje biodynamický přístup ke kraniosakrální terapii. Do profesionálního tréninku ICSB integruje nejnovější poznatky neurobiologie, embryologie, léčení traumatu, pre- a perinatální terapii a práci s esencí dle přístupu Diamond Logos.
Kavi vyučuje a praktikuje Kraniosakrální Balancing® od roku 1995, je učitelem a spoluředitelem ICSB, Mezinárodního institutu pro kraniosakrální balancing®. Dokončil doplňující vzdělání jako osteopat a člen Kanadské vysoké školy Osteopatie. Prošel výcvikem v trauma terapii s Peterem Levinem a je praktikantem a supervizorem Somatic Experiencing®. A je učitelem pro práci s esencí v systému Diamond Logos Teachings®. Praktikuje prenatální práci a práci s porodem, kterou studoval u Raye Castellina.

 

 

Aktuality

Všechny aktuality »

Články

Všechny články »

Sekce pro členy

Kalendář akcí

<< Led 2022 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Příručka pro klienty

brozura-final Příručka stručně a přehledně seznamuje s principy kraniosakrální terapie, s průběhem a reakcí na terapeutické sezení.
Více zde »

Stáhnout příručku

fb-to-se-mi-libi