Postgraduální a nástavbové kurzy

Postgraduální kurzy jsou  určeny pro absolventy základních výcviků pokud není uvedeno jinak.

Michael Kern: Tekutinová pole a síly – embryologická organizující pole/ Fluid fields and forces – embryological fields of organization

29/11-2/12 2018
Praha, KC Domovina

Postgraduální seminář kraniosakrální biodynamiky – určený pro absolventy základního výcviku kraniosakrální biodynamiky, kraniosakrální terapie a kraniosakrální osteopatie.

Popis kurzuBiodynamický model kraniosakrální terapie je založen na pochopení tvořivých sil. Tyto síly uspořádávají v lidském embryu pohyb, který probíhá během vývoje a růstu, a zapisují do těla základní uspořádávající matrici, která funguje jako předloha k léčení. V průběhu embryologického vývoje se formují vymezená uspořádávající pole, která řídí růst, vývoj a léčení všech tkání, jež se v daných částech organismu nacházejí. Tato uspořádávající pole působí i v průběhu dalšího života, udržují a léčí formu i fungování našeho organismu. Kontakt na úrovni těchto “tekutinových polí” proto umožňuje pracovat s širokou škálou stavů či obtíží na hlubší úrovni uspořádání. Na semináři prozkoumáme tyto embryologické projevy zdraví, stejně jako vliv různých forem podmiňujících zkušeností, které nás mohou v životě potkat. Dostatek času budeme věnovat  práci na stolech, reflexi a meditacím.

 

VĚNOVAT SE BUDEME NÁSLEDUJÍCÍM TÉMATŮM:

 • prohlubování holistického posunu, být jako jedna kapka v oceánu primární respirace
 • dynamiky početí a zahnízdění, vnitřní a vnější buněčné tělo a pupečníková šňůra
 • přirozená fulcra tří embryologických zárodečných vrstev: třetí mozková komora, srdce a pupík
 • branchiální oblouky a z nich odvozené struktury
 • embryologická tekutinová pole hlavy, obličeje, hrdla a zformování obličeje
 • využití tekutinových polí ke kontaktu s kraniálními kostmi, kostmi viscerokrania, kraniálními nervy a svaly
 • role “soustavy sociálního kontaktu” a polyvagální teorie
 • embryologická tekutinová pole páteře
 • kontakt s obratli, míšními nervy, svaly, šlachami a orgány prostřednictvím tekutinových polí
 • práce s facilitovanými segmenty
 • práce s embryologickými trojicemi a vyšší embryologickou trojicí sphenoidu, occiputu a atlasu
 • původní plán zdraví, dokonalost uložená v jádru

                 Michael Kern D.O., B.C.S.T., A.B.D., N.D.

Michael je kraniosakrální terapeut, osteopat a naturopat, který působí v Londýně. Kraniosakrální terapii učí od roku 1987 a je jedním z vůdčích osobností v oboru. Momentálně vyučuje v Anglii, Rusku, Dánsku, Holandsku, Německu a Polsku. V Londýně založil Vzdělávací nadaci pro kraniosakrální terapii, byl seniorním učitelem na Osteopatické fakultě, dále učil v rámci Mezinárodní kraniální asociace, v Centru pro profesionální rozvoj v osteopatii a na Univerzitě ve Westminsteru. Je autorem vysoce uznávané knihy “Dech života – Moudrost skrytá těle” (česky Fontána, 2011), která byla přeložena do 9 jazyků.

Seminář bude tlumočen do českého jazyka.
Více informací a registrace zde

 

Roger Gilchrist: Principy energetické medicíny v léčivých uměních

 

25. – 28. 10. 2018
Hotel EA Populus, U staré cihelny 2182/11, Praha 3

Podmínkou účasti je základní výcvik v kraniosakrální biodynamice. Pokud by někdo neměl základy kraniosakrální biodynamiky, je možné se dohodnout na doučení těchto nezbytných informací.

Více informací a registrace  zde

 

 

 

Seminář s Mikem Boxhallem: Přítomnost v tichu 

 

25-28/1 2019
Praha, Libocký dvůr

 

Záměrem tohoto kurzu je prožitkem prozkoumávat  předpoklad, že spiritualita není něco vnějšího, co bychom měli získat tím, že se staneme nějak lepšími, ale je ve skutečnosti esencí toho, kým ve své podstatě jsme v srdci našeho vtěleného bytí. Není kam jít, není čeho dosáhnout, krom toho začít být více přítomný své vlastní přirozenosti. Tato přirozenost je vtělená. Kdyby měla být kdekoli jinde, znamenalo by to zredukovat ji na koncept intelektu. Musíme sebe sama zažít, ne soudit.

Velká část této práce spočívá v tom přijmout bez posuzování pravdu o tom, kým všichni jsme, když nejsme pouhou reakcí na své návyky. Tohle přijetí v klidu lze považovat za znovuvyrovnání ženských a mužských principů, které byly bohužel značně převáženy ve prospěch mužského principu.

V minulosti se Mike soustředil zejména na práci s terapeuty z různých profesí. V poslední době začalo být zřejmé, že toto není práce, která by měla být vyhrazena nějakému exkluzivnímu klubu lidí, ale měla by být nabídnuta komukoli, kdo se třeba snaží rozšířit smysl v životě, spíše než jen zlepšit efektivitu ve svém povolání.

Hlavním cílem je prozkoumávat, rozšiřovat a pracovat s místem, odkud lidé sami v sobě vycházejí, než jim navrhovat, jak by měli dělat cokoli, co dělají. To je vzrušující, neboť přitom dochází k neustálému odhalování. Jediným předpokladem je, že by lidé měli být otevření ke zkoumání. V nádobě, která je už plná názorů, není žádný prostor pro učení.

Moderní věda odhaduje, že 95-99% času žijeme své životy v reakci na nevědomí, ne z vědomé mysli, kde spočívají naše naděje a ambice na naplnění. To může vést jedině k nespokojenosti nebo, jak se tomu jinak říká, k utrpení. Tohle můžeme změnit.

Mike říká, že spiritualitu nemůžete učit, ale je možné poskytnout takové podmínky, při nichž se sama odhalí v bezpečí dobře držené skupiny lidí, kteří sdílí svou zkušenost. Mike tuto práci dělá posledních 40 let a učí ji v mnoha zemích. Mezi jeho studenty patří následující – terapeuti různých přesvědčení, právníci – včetně dvou soudců, ženy v domácnosti, učitelé, tanečníci, doktoři, porodní asistentky, mediátoři, fotografové, kuchaři, klaun, spisovatelé, básníci, filosofové, dva zaměstnanci ropné společnosti a dobytkář, kněží, farmáři, vlastníci půdy, účetní, vedoucí pracovník z televize, herci a herečky, opravář praček a čtyři hodiny staré miminko.

Tato práce je kombinací meditace, mluvení, interaktivního spojení s dotykem (plně oblečení) a zpětné vazby.

Učení není didaktickou přednáškou, ale spíše společnou praxí mezi všemi, s čímkoli, co v přítomnosti vyvstává.

O lektorovi:  Mikeovi je nyní 88 let a přináší bohaté zkušenosti, které v oblasti terapie získal za posledních 48 let. Původním povoláním byl obchodník, voják a pěstitel kaučuku. Poté se vzdělával v poradenství, psychoterapii, akupunktuře a kraniosakrální terapii. Je členem Craniosacral Therapy Association. V posledních letech se Mike soustředil na propjování všech těchto směrů, aby vytvořil koherentní model  bodyterapie, který zahrnuje mysl i ducha.
V poslední době toto propojování dospělo k rezonanci mezi starobylou moudrostí a nejmodernější vědou. Vědeckou stránku představuje zejména epigenetika a biocentrismus.
Toto zkoumání se zabývá oživením vztahu mezi ženským a mužským aspektem, mezi srdcem a mozkem. Výsledkem je rozšířené vědomí. Jste srdečně zváni se tohoto zkoumání účastnit a přispět k němu.
Více na www.theemptychairteachingfoundation.com

Seminář bude tlumočen do českého jazyka.
Více informací a registrace zde 

 

 

 Viscerální manipulace  akademický rok 2018-2019

Kurz je vhodný pro fyzioterapeuty, lékaře, rolfterapeuty, kraniosakrální terapeuty, rehabilitační pracovníky a další tělesně orientované manuální terapeuty a je členěn v intencích školy J.-P.Barrala, zakladatele metody, na čtyři základní víkendové semináře. Zúčastnit se jistě lze i jednotlivých částí samostatně (zejména pro ty, kterým třeba některý seminář chybí).

Přednáší Bc.Alena Zapletalová, přímá žačka J.-P.Barrala s dvanáctiletou praxí v oboru, výborná kvalifikovaná terapeutka, charismatická lektorka a vstřícná empatická kolegyně.

Semináře budou probíhat v Praze 4 ve studiu Tensegrity, Hanusova 16 (blízko metra Pankrác nebo Budějovická), ve kterém pro mimopražské účastníky může být zajištěno i přenocování ve vlastním spacáku. Termíny jednotlivých seminářů jsou následující:

Termíny jednotlivých seminářů II.běhu jsou následující:

VM1-  dutina břišní 1    6-7. 10.2018 

VM2-  dutina břišní 2  15-16.12.2018 

VM3-  pánev                 30-31. 3.2019  

VM4-  dutina hrudní     1-2. 6.2019  

Cena jednoho víkendového semináře činí 4.800,- Kč.

Koho nabídka zaujala, dejte prosím vědět na tuto mailovou adresu lenapha@seznam.cz .

Sekce pro členy

Kalendář akcí

<< Lis 2018 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Aktuality

Všechny aktuality »

Články

Všechny články »

Příručka pro klienty

brozura-final Příručka stručně a přehledně seznamuje s principy kraniosakrální terapie, s průběhem a reakcí na terapeutické sezení.
Více zde »

Stáhnout příručku

fb-to-se-mi-libi