Postgraduální a nástavbové kurzy

Postgraduální kurzy jsou  určeny pro absolventy základních výcviků pokud není uvedeno jinak.


Giorgia Milne: Úvodní kurz k výcviku Doteku Ticha a Klidu

 

8-10/11 2019, Praha  

Kurz je otevřen každému, kdo si přeje rozvíjet se na osobní úrovni nebo hlouběji prozkoumávat to, s čím se setkává v rámci své praxe. Úvodní kurz je vhodný pro všechny praktikanty zajímající se o zdraví, psychoterapeuty, pohybové terapeuty a nové kraniosakrální praktikanty. Je určen všem kraniosakrálním a biodynamickým praktikantům, kteří se chtějí dozvědět více o typu práce, který učíme. Tento kurz je podmínkou k účasti na ročním mentorském kurzu  kraniálního doteku/Doteku Klidu.

Během úvodního kurzu se naučíte dotýkat se ne-eferentním (neutrálním) způsobem z postoje ne-dělání, v tonální rezonanci s primární respirací. Kurz vám nabídne řadu cvičení zaměřených na vtělení Klidu a kontakt se střední linií, která vás přivedou do přímého kontaktu s primární respirací ve vlastním těle. Jedná se o postupný proces, během něhož opustíte veškerou eferentní aktivitu a intervence, ale zároveň při doteku nebudete příliš vzdálení ani nereagující. To vám umožní uvolnit se do Klidu a prodlévat ve vlastním přirozené stavu (neutrálu), zatímco budete nechávat “to, co je”, být takovým, jaké to je.

Znovu si projdeme zásadní vhledy Dr. Sutherlanda do biodynamiky. Prostřednictvím meditací na Klid vytvoříme posvátný prostor a spojíme se s neviditelnou střední linií. Vstoupíme do vědomí srdce a pociťováním se zabydlíme ve vnitřním prostoru těla, což nám umožní cítit jeho tonální kvality. Prostřednictvím doteků v tonální rezonanci budeme skrze své nitro vedeni k hlubokým setkáním s primární respirací Dechu života.

Více informací a registrace zde 

Zde můžete shlédnout video s Giorgií Milne 

 


Michael J. Shea: Od srdce k srdci v přílivu tekutinového těla
21-24/11 2019
Druna, Trojická 10, Praha
Pokročilý seminář biodynamické kraniosakrální terapie s Michaelem Shea. Jeho přístup přináší detailní pohled na propojení dvou systémů v terapii do jediného organismu a odhaluje proces léčení v úzké souvislosti s embryonálním vývojem. Jeho poetický, hluboce lidský a přitom dokonale jasný výklad uchvacuje a inspiruje.
Teoreticky budeme uvedeni do dynamické morfologie lidského embrya ve vztahu k tekutinovému tělu. Projdeme čtyři etapy embryonální morfologie tak, jak jsou aplikovány v biodynamické praxi a prozkoumáme je přímo při práci na stolech. Směr Michaelovy práce sleduje zvláštní význam kardiovaskulárního systému pro craniosacrální práci. Rozkrývá zásadní úlohu srdce v rezonanci dvou systémů. Budeme uvedeni do biodynamické kardiovaskulární terapie.
Budeme zkoumat vztah zážehu srdce a dynamického klidu. Zde bude Michael vyučovat dovednost zvanou cévní strom, spolu s průzkumem radiálních a předních tibiálních tepen. Jednou z důležitých dovedností, které se naučíte je přesouvání pozornosti v cyklu naladění, které má zásadní význam pro uzdravení autonomního nervového systému klienta. Je základním kamenem všech biodynamických sezení a je to způsob, pomocí něhož se celý klient obnovuje.
O lektorovi: Dr. Michael J. Shea
Nezapomenutelná osobnost, terapeut a učitel, který vyvíjí tuto metodu v první linii. Při osobním kontaktu s ním je požitkem vnímat jeho klid a vyrovnanost, které mají téměř hmatatelnou, fyzickou kvalitu. Přitom z něj vyzařuje nadhled a smysl pro humor. Přístup heart to heart a práci na základě soucitu představuje v úzkém propojení s tělem.
Michael vyvinul koncept biodynamické kardiovaskulární terapie a přístupu heart to heart. Je odborníkem v oblasti léčby traumatu a posttraumatického stresu pomocí biodynamického přístupu, pracuje s miminky a dětmi s vrozenými vadami a po úrazu mozku. Napsal řadu pověstných učebnic kraniosakrální terapie, somatické psychologie a myofasciálního uvolnění.
Seminář bude plně tlumočen.
Pro členy České kraniosakrální asociace poskytuje Druna slevu 1000,- na kurzovném. Požádejte o slevu při vaší registraci!!! 
Více informací nahttp://www.druna.cz/od-srdce-k-srdci-v-prilivu-tekutinoveho-tela

Matthew Appleton: Porod pohledem dítěte

 

O lektorovi :

Matthew Appleton žije a pracuje v Bristolu ve Velké Británii. Je registrovaný kraniosakrální terapeut a psychoterapeut Core Process Therapie (CPP). Je zakladatelem Institutu kraniosakrálních studií (Institute of Craniosacral Studies), kde po dvanáct let působil jako vedoucí učitel. 

V roce 2006 Matthew spolu s Jenni Meyer založili výcvikový  Institut vědomého vtělení (Conscious Embodiment Trainings), jehož cílem je propagovat povědomí o pre a perinatální psychologii, posvátné ekologii a vtělujících procesových terapiích. 

Vystudoval předškolní a perinatální vzdělávání u Karltona Terryho ve Švýcarsku a několik let asistoval Karltonovi ve Velké Británii. 

Matthew je členem Mezinárodní společnosti prenatální a perinatální psychologie a medicíny a má více než 20 let zkušeností s přednášením a pořádáním workshopů ve Velké Británii a v Evropě.

Vyvinul integrativní dětskou terapii, kterou vyučuje kraniosakrální terapeuty, osteopaty, psychoterapeuty, duly, porodní asistentky, zdravotní sestry a dětské lékaře ve Velké Británii, Německu a Itálii.

Deset let pracoval jako vychovatel v proslulé demokratické škole A. S. Neilla Summerhill. Jeho kniha „Free Range Childhood“, vycházející z těchto jeho zkušeností, byla vydána v několika jazycích.


Tento 3-denní workshop je určen kraniosakrálním terapeutům, osteopatům, masérům, porodním asistentkám, dulám, dětským lékařům, zdravotním sestrám, pedagogům, psychoterapeutům, učitelům jógy předškolního věku, rodičům a všem, kdo se zajímají o to, jak nás naše nejranější zkušenosti formují a jaký dopad může mít porod  na celý náš život.

Naše zkušenosti v děloze, při porodu a krátce po něm hluboce ovlivňují naše vnímání toho, kým jsme a jak vnímáme svět kolem nás.

Workshop je úvodem do oboru Integrativní dětské terapie (Integrative Baby Therapy).

Během workshopu se budeme zabývat teorií a zároveň budeme mít možnost vyzkoušet si zážitková cvičení, kterými prozkoumáme naší vlastní tělesnou zkušenost. V rámci setkání se bude promítat videozáznam terapie s dětmi.

Témata workshopu:

  • Jak pro naši kulturu běžné vnímání miminka a plodu omezuje způsob, jímž je vítáme na svět
  • Čtyři fáze porodu  z pohledu dítěte (na rozdíl od tří fází  z pohledu porodníka) a to, jak nás každá z těchto fází může ovlivnit
  •  Jak mohou jednotlivé fáze porodu formovat určité základní životní přesvědčení a postoje
  • Povaha oboustranné vazby mezi miminkem a rodičem v prvních devíti měsících života a to, jaký na ni může mít dopad nerozřešené prenatální nebo porodní trauma
  • Jak se můžeme naučit naslouchat miminkům a zároveň i našim vlastním raným zkušenostem novým, přesnějším a více empatickým způsobem?
  • Jak nás ovlivňují chemické a mechanické intervence během porodu?
Více informací a registraci najdete zde

Ellynne Skove: Pohyby života

 

O lektorce: Ellynne Skove MA, LCAT, DTR-BC, NCC, RPP (USA)

je certifikovanou somatickou psychoterapeutkou. Ve své práci se se zaměřuje na vývojové pohyby a psychologii porodu. Přes 15 let studovala Dynamickou anatomii u Nancy Topf, dále Body Mind Centering, Polaritní terapii, Somatic Experiencing, Reiky, jógu, tai chi chuan a řadu dalších přístupů. 

Založila společnost Bright start babies a vytvořila program GoGo Babies, zaměřený na práci s vývojovými pohyby a jógou pro miminka. Na základě svých zkušeností vyvinula a zavedla mnoho programů pohybové terapie do škol. Jako terapeutka a učitelka působí přes 35 let. Žije a pracuje v New Yorku, kde založila studio pro rodiče a děti Nest space.

Od roku 2011 pravidelně vyučuje a pracuje s klienty i v České republice. 

Více o Ellynne na www.brightstartbabies.net 

Zde si můžete přečíst článek od Ellynne Skove

 


Na této dvoudenní cestě hlubokého průzkumu projdeme od početí, přes vtělování v prenatálním období, porod a vývojové pohyby až do naší savčí lidské jedinečnosti, tj. do vzpřímeného postoje na dvou nohách. Prozkoumáme dětské pohybové vzorce tlačení, tahání a natahování se. Projdeme si vývoj přirozeného zakřivení posvátné architektury páteře. Věnovat se budeme vývoji chodidel, vývoji chrupavky chodidla až do osifikace a propojení chodidel s páteří.

Foto: Pixabay

Sami si zažijeme vývojové pohyby  hlava/kostrč, laterální, kontralaterální, otáčení a uvolnění se do odpočinku a gravitační síly. Tyto pohyby nám pomohou objevit jedinečnou architekturu naší kostry a sílu našeho jádra. Během dílny budeme využívat práci ve dvojicích, kinestetickou imaginaci, následování těla a vedené pohybové aktivity na tělesné prožívání. Ke zmapování a ukotvení svých zkušeností použijeme další kreativní metody.

Proces zakončíme tancem střední linie, který završí cestu od vznášení se v plodové vodě ke schopnosti používat gravitaci a svou opěrnou soustavu jako zdroj radostného života v těle. 

 

Více informací a registraci najdete zde  

Aktuality

Všechny aktuality »

Sekce pro členy

Kalendář akcí

<< Lis 2019 >>
PÚSČPSN
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Články

Všechny články »

Příručka pro klienty

brozura-final Příručka stručně a přehledně seznamuje s principy kraniosakrální terapie, s průběhem a reakcí na terapeutické sezení.
Více zde »

Stáhnout příručku

fb-to-se-mi-libi