Postgraduální a nástavbové kurzy

Postgraduální kurzy jsou  určeny pro absolventy základních výcviků pokud není uvedeno jinak.

Viscerální manipulace  akademický rok 2018-2019

 

Kurz je vhodný pro fyzioterapeuty, lékaře, rolfterapeuty, kraniosakrální terapeuty, rehabilitační pracovníky a další tělesně orientované manuální terapeuty a je členěn v intencích školy J.-P.Barrala, zakladatele metody, na čtyři základní víkendové semináře. Zúčastnit se jistě lze i jednotlivých částí samostatně (zejména pro ty, kterým třeba některý seminář chybí).

Přednáší Bc.Alena Zapletalová, přímá žačka J.-P.Barrala s dvanáctiletou praxí v oboru, výborná kvalifikovaná terapeutka, charismatická lektorka a vstřícná empatická kolegyně.

Semináře budou probíhat v Praze 4 ve studiu Tensegrity, Hanusova 16 (blízko metra Pankrác nebo Budějovická), ve kterém pro mimopražské účastníky může být zajištěno i přenocování ve vlastním spacáku. Termíny jednotlivých seminářů jsou následující:

Termíny jednotlivých seminářů II.běhu jsou následující:

VM3-  pánev                 30-31. 3.2019  

VM4-  dutina hrudní     1-2. 6.2019  

Cena jednoho víkendového semináře činí 4.800,- Kč.

Koho nabídka zaujala, dejte prosím vědět na tuto mailovou adresu lenapha@seznam.cz .

 

Giorgia Milne: Úvodní kurz k mentorskému výcviku

 

8-10/11, Praha  

Kurz je otevřen každému, kdo si přeje rozvíjet se na osobní úrovni nebo hlouběji prozkoumávat to, s čím se setkává v rámci své praxe. Úvodní kurz je vhodný pro všechny praktikanty zajímající se o zdraví, psychoterapeuty, pohybové terapeuty a nové kraniosakrální praktikanty. Je určen všem kraniosakrálním a biodynamickým praktikantům, kteří se chtějí dozvědět více o typu biodynamiky, který učíme. Tento kurz je podmínkou k účasti na ročním mentorském kurzu Biodynamického kraniálního doteku/Doteku Klidu.

Během úvodního kurzu se naučíte dotýkat se ne-eferentním (neutrálním) způsobem z postoje ne-dělání, v tonální rezonanci s primární respirací. Kurz vám nabídne řadu cvičení zaměřených na vtělení Klidu a kontakt se střední linií, která vás přivedou do přímého kontaktu s primární respirací ve vlastním těle. Jedná se o postupný proces, během něhož opustíte veškerou eferentní aktivitu a intervence, ale zároveň při doteku nebudete příliš vzdálení ani nereagující. To vám umožní uvolnit se do Klidu a prodlévat ve vlastním přirozené stavu (neutrálu), zatímco budete nechávat “to, co je”, být takovým, jaké to je.

Znovu si projdeme zásadní vhledy Dr. Sutherlanda do biodynamiky. Prostřednictvím meditací na Klid vytvoříme posvátný prostor a spojíme se s neviditelnou střední linií. Vstoupíme do vědomí srdce a pociťováním se zabydlíme ve vnitřním prostoru těla, což nám umožní cítit jeho tonální kvality. Prostřednictvím doteků v tonální rezonanci budeme skrze své nitro vedeni k hlubokým setkáním s primární respirací Dechu života.

Více informací a registrace zde 

 

Charles Ridley: Sinoatriální uzel jako orgán vnímání
Foto: Pixabay
16-19/5 2019
Centrum Loreto, Praha 
Postgraduální kurz I.stupeň

Naučte se spojit s klidem v sinoatriálním uzlu svého srdce a uvědomte  si existenci neodděleného Já, ze kterého poskytujete ošetření. Naučte se poskytovat ošetření biodynamického kraniálního doteku ze sinoatriálního uzlu. Kultivujte pociťovaný vjem celistvého těla, který sjednocuje všechny vjemy do jednoho posvátného smyslu.  Prociťte kvality svého vnitřního těla, jak se rozvíjejí v realizaci těla jako vědomí. Prozkoumejte, jak  vás vyladění se na tóny vjemů ve vašem vnitřním těle přirozeně ladí na proces vašeho klienta.Naučte se, jak praktikovat dotek Tich a Klidu pro evoluci vašeho vědomí i  vědomí vašeho klienta. Dozvíte se proč tento evoluční přístup není biodynamický modelem ošetření pro úlevu od symptomů.

Zjistěte, které biodynamické praktiky nám brání evoluci.  

Praktikujte klidové meditace : Střední linie, celotělové dýchání, sinoatriální uzel srdce, pánev – jádro země

Propojte všechna centra v Jedno. Prociťte svou střední linii – vnitřní jádro vašeho Já. Kultivujte pociťovaný vjem svého celistvého těla. Jak vstoupit do středu svého srdce, SA uzlu. Vtělujte klid sjednoceně ve třech centrech – v hlavě, v srdci a v pánvi. Spočívejte uvnitř, zůstávejte v nevědění a dotýkejte se v prostoru nedělání – to je umění, jak nepoužívat během ošetření eferentní aktivitu.Po ošetření charakterizujte své vnitřní zkušenosti ve smyslovém jazyce pociťovaných tělesných vjemů  bez použití klasických biodynamických pojmů.

Foto: Markéta Bendová

Na základě svých smyslových vjemů , prozkoumejte, jak porozumět tomu kam tyto vjemy patří na biodynamické mapě. Objevte, že tím, že nepojmenováváte, ale spíše charakterizujete své smyslové zkušenosti, nedáváte limity svému rozvíjejícímu se vědomí.  

Shrnutí duchovních tradic, které  rozpoznávají SA uzel srdce jako samostatně existující vyzařování JáVédy, Advaita, Dzogchen, Hinduismus, Křesťanství, Steiner, kašmírský  šivaismus

Souhrn osteopatických pohledů na  srdce jako centrum vnímání : Still, Douval

Souhrn vědeckých potvrzení SA uzlu jako hybatele tekutin

Seminář bude tlumočen do českého jazyka.
Více informací a registrace zde

Sekce pro členy

Kalendář akcí

<< Kvě 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Aktuality

Všechny aktuality »

Články

Všechny články »

Příručka pro klienty

brozura-final Příručka stručně a přehledně seznamuje s principy kraniosakrální terapie, s průběhem a reakcí na terapeutické sezení.
Více zde »

Stáhnout příručku

fb-to-se-mi-libi