Postgraduální a nástavbové kurzy

Postgraduální kurzy jsou  určeny pro absolventy základních výcviků pokud není uvedeno jinak.

Giorgia Milne: Úvodní kurz k mentorskému výcviku

 

8-10/11, Praha  

Kurz je otevřen každému, kdo si přeje rozvíjet se na osobní úrovni nebo hlouběji prozkoumávat to, s čím se setkává v rámci své praxe. Úvodní kurz je vhodný pro všechny praktikanty zajímající se o zdraví, psychoterapeuty, pohybové terapeuty a nové kraniosakrální praktikanty. Je určen všem kraniosakrálním a biodynamickým praktikantům, kteří se chtějí dozvědět více o typu biodynamiky, který učíme. Tento kurz je podmínkou k účasti na ročním mentorském kurzu Biodynamického kraniálního doteku/Doteku Klidu.

Během úvodního kurzu se naučíte dotýkat se ne-eferentním (neutrálním) způsobem z postoje ne-dělání, v tonální rezonanci s primární respirací. Kurz vám nabídne řadu cvičení zaměřených na vtělení Klidu a kontakt se střední linií, která vás přivedou do přímého kontaktu s primární respirací ve vlastním těle. Jedná se o postupný proces, během něhož opustíte veškerou eferentní aktivitu a intervence, ale zároveň při doteku nebudete příliš vzdálení ani nereagující. To vám umožní uvolnit se do Klidu a prodlévat ve vlastním přirozené stavu (neutrálu), zatímco budete nechávat “to, co je”, být takovým, jaké to je.

Znovu si projdeme zásadní vhledy Dr. Sutherlanda do biodynamiky. Prostřednictvím meditací na Klid vytvoříme posvátný prostor a spojíme se s neviditelnou střední linií. Vstoupíme do vědomí srdce a pociťováním se zabydlíme ve vnitřním prostoru těla, což nám umožní cítit jeho tonální kvality. Prostřednictvím doteků v tonální rezonanci budeme skrze své nitro vedeni k hlubokým setkáním s primární respirací Dechu života.

Více informací a registrace zde 

 

Tanya Desfontaines: Léčení traumatu skrze bezpečné vztahové pole
19-22/9 2019
Druna, Trojická 10, Praha
Prohlubující seminář kraniosakrální biodynamiky je uvedením do Karuna učení, rozvíjeného Franklynem Sillsem.
Čtyřdenní intenzivní seminář představuje mocně transformativní metody léčení traumatu pro kraniosakrální praktikanty. Současné vědecké úvahy potvrzují, že léčení traumatu je primárně fyziologický proces, který má své kořeny v těle. Seminář navazuje na polyvagální teorii Stephena Porgese a na práci Bessel van der Kolk (The Body Keeps the Score).
Tento seminář nabízí destilaci nejnovějších zdokonalení přístupu kraniosakrální biodynamiky, aplikovaných v oblasti léčení traumatu tak, jak jsou předávány Franklynem Sillsem a vyučovány v jeho Karuna institutu, včetně všímavosti spojené s verbálním dotazem, včetně meditativní praxe a řízené práce na stolech. Seminář je zaměřen na kraniosakrální praxi a bude poskytovat terapeutické dovednosti, které lze okamžitě využít u klientů.
Jako kraniosakrální terapeuti máme další schopnost hmatat traumatickou aktivaci v těle, a to nám umožňuje nenápadně pracovat s těmi vzpomínkami na zahlcující zážitky, které jsou často základem úzkostných stavů, chronické únavy či deprese. Kraniosakrální biodynamika nabízí jedinečnou a vysoce účinnou metodu řešení traumatu, kdy se lze s těmito vtělenými vzpomínky setkat a podpořit uvolnění jejich náboje bezpečným a řízeným způsobem.

 

O lektorce: Tanya Desfontaines BSc (Hons) MCSP SRP RCST® BCST
Stálá spolupracovnice a přímá žákyně Franklyna Sillse, dnes vedoucí učitelka jeho Karuna Institutu v Anglii. Prvotřídní kraniosakrální biodynamická terapeutka, která má vzkvétající kliniku v Devonu (Anglie). Dlouho vyučovala po boku Franklyna Sillse, nyní vede vetšinu jeho základních i postgraduálních kursů v Anglii a od doby, kdy on sám přestal cestovat, je to ona, kdo šíří jeho pojetí kraniosakrální bidynamické terapie v zahraničí.
Je denně v kontaktu s nejnovějším vývojem Franklynova učení a hluboce ponořena do procesu hledání esence biodynamické práce a její předávání v té nejvýstižnější podobě. Její způsob učení má základy v 30-ti letech klinické praxe a její obrovský dar je předávat učení poutavě, jasně a jako obrovskou inspiraci nejen pro profesní praxi, ale i pro život jako takový. Jako člověk je laskavá, přístupná a lidsky otevřená, okouzlená životem ve všech jeho projevech.
Seminář bude plně tlumočen.
Pro členy České kraniosakrální asociace poskytuje Druna slevu 1000,- na kurzovném. Požádejte o slevu při vaší registraci!!! 
Více informací na http://www.druna.cz/leceni-traumatu-skrze-bezpecne-vztahove-pole

 

Michael J. Shea: Od srdce k srdci v přílivu tekutinového těla
21-24/11 2019
Druna, Trojická 10, Praha
Pokročilý seminář biodynamické kraniosakrální terapie s Michaelem Shea. Jeho přístup přináší detailní pohled na propojení dvou systémů v terapii do jediného organismu a odhaluje proces léčení v úzké souvislosti s embryonálním vývojem. Jeho poetický, hluboce lidský a přitom dokonale jasný výklad uchvacuje a inspiruje.
Teoreticky budeme uvedeni do dynamické morfologie lidského embrya ve vztahu k tekutinovému tělu. Projdeme čtyři etapy embryonální morfologie tak, jak jsou aplikovány v biodynamické praxi a prozkoumáme je přímo při práci na stolech. Směr Michaelovy práce sleduje zvláštní význam kardiovaskulárního systému pro craniosacrální práci. Rozkrývá zásadní úlohu srdce v rezonanci dvou systémů. Budeme uvedeni do biodynamické kardiovaskulární terapie.
Budeme zkoumat vztah zážehu srdce a dynamického klidu. Zde bude Michael vyučovat dovednost zvanou cévní strom, spolu s průzkumem radiálních a předních tibiálních tepen. Jednou z důležitých dovedností, které se naučíte je přesouvání pozornosti v cyklu naladění, které má zásadní význam pro uzdravení autonomního nervového systému klienta. Je základním kamenem všech biodynamických sezení a je to způsob, pomocí něhož se celý klient obnovuje.
 
O lektorovi: Dr. Michael J. Shea
Nezapomenutelná osobnost, terapeut a učitel, který vyvíjí tuto metodu v první linii. Při osobním kontaktu s ním je požitkem vnímat jeho klid a vyrovnanost, které mají téměř hmatatelnou, fyzickou kvalitu. Přitom z něj vyzařuje nadhled a smysl pro humor. Přístup heart to heart a práci na základě soucitu představuje v úzkém propojení s tělem.
Michael vyvinul koncept biodynamické kardiovaskulární terapie a přístupu heart to heart. Je odborníkem v oblasti léčby traumatu a posttraumatického stresu pomocí biodynamického přístupu, pracuje s miminky a dětmi s vrozenými vadami a po úrazu mozku. Napsal řadu pověstných učebnic kraniosakrální terapie, somatické psychologie a myofasciálního uvolnění.
Seminář bude plně tlumočen.
Pro členy České kraniosakrální asociace poskytuje Druna slevu 1000,- na kurzovném. Požádejte o slevu při vaší registraci!!! 
Více informací nahttp://www.druna.cz/od-srdce-k-srdci-v-prilivu-tekutinoveho-tela

Sekce pro členy

Kalendář akcí

<< Zář 2019 >>
PÚSČPSN
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Aktuality

Všechny aktuality »

Články

Všechny články »

Příručka pro klienty

brozura-final Příručka stručně a přehledně seznamuje s principy kraniosakrální terapie, s průběhem a reakcí na terapeutické sezení.
Více zde »

Stáhnout příručku

fb-to-se-mi-libi