Hlas jako projev sebepojetí
Práce s hlasem rozvíjí schopnost sám sebe pozorovat, rozeznávat, rozlišovat, vede ke kvalitě našeho vnímání.
Návratem k jednoduchým hlasovým projevům, pozorováním sebe i svých psycho-fyzických stereotypů při jejich vytváření (bez hodnocení, ale pojmenovávající), si můžeme sami sobě dovolit opustit navyklé, neuvědomované, často omezující vzorce chování, pohybu i hlasu.
Nástrojem hlasu je celé naše tělo: ladíme tonus těla, tenzi jednotlivých jeho částí (kůže, svaly, čelist, jazyk, hrtan…) přirozené dýchání, postoj, způsob sezení, a tím umožňujeme, aby hlas projevený tělem, byl v plnosti a pravdivosti schopen vyjádřit, co chceme sdělit spontánně.
Workshop je organizován při příležitosti 8. kraniosakrální konference, kde má lektorka související příspěvek.
Věnuje se práci s hlasem jak v oblasti umělecké, tak i terapeutické. Tento přístup jí umožňuje nalézat širší souvislosti mezi rozmanitými oblastmi našeho bytí. Procesem odnaučování se neuvědomovaných omezování vlastních možností se můžeme vrátit k přirozenosti a tím ke svému jedinečnému tvůrčímu potenciálu. I.V., absolventka DAMU (herečka, loutkoherečka, pedagožka).
Společně s divadelní praxí se zaměřuje na výzkum různých hlasových přístupů i technik, souvisejících nejen s uměleckou činností. Od r.1995 působí jako pedagožka na DAMU, externě na FAMU.
Jako lektorka vede semináře zaměřené na práci s hlasem v rozličných profesních oblastech (pedagogika, právo, management,psychologie, muzikoterapie….). Věnuje se také individuálnímu vedení umělců.
Storno podmínky:
Při zrušení konference ze strany pořadatele z jakéhokoliv důvodu vracíme kurzovné v plné výši.
Do 31/1 2024 vracíme poplatek ponížený administrativní poplatek 10%.
Mezi 1/2 až 1/3 2024 vracíme 50% poplatku
Od 2/3 2024 poplatek nevracíme.
Děkujeme, že naše podmínky respektujete.