V lůně matky, v lůně Země

Datum konání

05/05/2020    
19:45 - 21:45

Typ kurzu

Vliv raných zkušeností na náš vztah k „vnitřní i vnější přírodě“

Foto: Pixabay Free-Photos

Během prenatálního vývoje i v prvních okamžicích po narození v sobě neseme vrozená očekávání toho, jak budeme přivítáni na svět. Velmi často se s námi však zachází jako s věcmi nebo uzlíčky biologických reflexů, spíše než jako s celistvými lidskými bytostmi, které jsou citlivé a vnímavé vůči prostředí. Takovéto narušení naší integrity způsobuje, že se stahujeme a přestáváme vnímat život v jeho plnosti. Rané zkušenosti nás tak často učí, že na nás prostředí buď nereaguje, anebo že je pro nás hrozbou.

Webinář se zaměří na následující:

  • Jak se v děloze a v “rozšířené děloze”, tzn. v období od početí do devíti měsíců po porodu, oddělujeme od hlubokého kontaktu se sebou, abychom se chránili před pocitem zahlcení.
  •  Jak toto oddělení od naší vnitřní přirozenosti (inner nature) ovlivňuje náš vztah s vnější přírodou (outer nature).
  •  Jak podporovat plod a miminko, aby zůstaly v kontaktu se svou vnitřní přirozeností.

  • Webinář bude tlumočený do češtiny.
  • Účastníci budou mít v ceně záznam webináře ke streamování i ke stažení. Webinář proběhne na platformě ZOOM. Technické požadavky na připojení k webináři najdete níže na stránce.

Matthew Appleton MA, RCST, UKCP (UK) 

žije a pracuje v Bristolu ve Velké Británii. Je registrovaný kraniosakrální terapeut a psychoterapeut Core process terapie (CPP). Je zakladatelem institutu kraniosakrálních studií (Institute of Craniosacral Studies), kde po dvanáct let působil jako vedoucí učitel. V roce 2006 Matthew spolu s Jenni Meyer založili výcvikový institut vědomého vtělení (Conscious Embodiment Trainings), jehož cílem je propagovat povědomí o pre a perinatální psychologii, posvátné ekologii a vtělujících procesových terapiích. 

Vystudoval předškolní a perinatální vzdělávání u Karltona Terryho ve Švýcarsku a několik let asistoval Karltonovi na kurzech ve Velké Británii. Matthew je členem Mezinárodní společnosti prenatální a perinatální psychologie a medicíny a má více než 20 let zkušeností s přednášením a pořádáním workshopů ve Velké Británii a v Evropě.

Vyvinul integrativní dětskou terapii, kterou vyučuje kraniosakrální terapeuty, osteopaty, psychoterapeuty, duly, porodní asistentky, zdravotní sestry a dětské lékaře ve Velké Británii, Německu a Itálii.

Deset let pracoval jako vychovatel v proslulé demokratické škole A. S. Neilla Summerhill. Jeho kniha „Free Range Childhood“, vycházející z těchto jeho zkušeností, byla vydána v několika jazycích.


Technické požadavky k použití platformy Zoom:

Zoom je uzpůsoben, aby fungoval na většině zařízení. OS Windows, MAC i většině OS Linux. Podporují jej webové prohlížeče: Internet Exlorer 11+, Edge 12 +, Firefox 27+, Chrome 30+, Safari 7+

Výkonem potřebujete počítač s procesorem alespoň 1GHz, takže laicky řečeno: počítač ne starší než 5 let to zvládne s přehledem.

Rychlost připojení potřebujete na stahování alespoň 1.5 Mb/s. Což v současnosti splňuje drtivá většina připojení.

Klienta na používání rozhraní zoom si můžete stáhnout ZDE.

Pokud byste si s něčím nebyli jistí, kontaktujte nás na kraniosakralniasociace@gmail.com


Storno podmínky:

Od 1/5 registrační poplatek nevracíme.

Děkujeme, že to respektujete.

Registrace na webinář končí 5/5 ve 12 hodin. Jestli váš zájem trvá, budete mít možnost zakoupit si záznam z přednášky v dohledné době  po skončení akce.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.