Datum konání

14/01/2024    
14:00 - 17:00

Místo

Dayal
Vyšehradská 43, Praha 2, 120 00

Typ kurzu

Lektor: Jiří Kysilka

Lidské bytosti jsou ze své podstaty vztahové – naše mysl a nervová soustava se utváří a vyvíjí ve vztahu, zrcadlení ve vztazích nám po celý život přináší příležitost k léčení a růstu.

Během tohoto workshopu nahlédneme na celistvou podstatu lidské mysli, která se s určitými kvalitami identifikuje a jiné vytěsňuje. Prozkoumáme neurobiologické základy vztahovosti a rezonance, k nimž patří rezonanční obvody a systém zrcadlových neuronů v našem mozku. Vysvětlíme si, jaký dopad to má pro terapeutickou práci. Osvojíme si způsoby přemýšlení a techniky, které nám pomohou se lépe orientovat jak v případech klientů, tak v našich reakcích na ně, a lépe tak u klientů podporovat jejich přirozený proces růstu a léčení. Pomůže nám to vnést větší uvědomění do toho, jaká dynamika mezi námi a našimi klienty probíhá, jak může být součástí klientova procesu a jak toho můžeme využít v jeho prospěch, namísto toho, abychom jen znovu přehrávali náročné aspekty jeho historie. Získáme však zároveň i přístup k cennému zdroji inspirace pro svůj vlastní růst k čím dál větší celistvosti.

O lektorovi: Jirka ve své praxi využívá somatických a prožitkových přístupů, které vedou ke změně vzorců v nervové soustavě klienta tady a teď. Sám prošel mnoha výcviky, zmínit můžeme například Synergetic play therapy a základní výcvik v Procesově orientované psychoterapii. Při své práci se zaměřuje nejen na porozumění podstatě problémů, se kterými klienti přicházejí, ale především na proměnu samotného prožívání. Důvěřuje hluboké moudrosti, kterou každý z nás nese, a podporuje ji v tom, aby se mohla projevit a vést klienta na jeho cestě růstu. Zdraví je v nás neustále přítomno, nikdy není pozdě mu začít dávat prostor.

Počet míst je omezen. Cena: doporučený dobrovolný příspěvek 400 Kč

Přihlášení na email kraniosakralniasociace@gmail.com, nebo přímo u Edit Tiché edita.pol@seznam.cz, tel: 723298382

Na místě je po domluvě možné přespat.