Olina Nešporová

.něco o „mé cestě“…. po více než 15ti letech ve finančním sektoru a bankovnictví jsem se vlivem diagnózy roztroušené skleróze v roce 2009 a s tím spojenými zdravotními problémy otevřela hlouběji svému přesvědčení a své víře, že vše tělesné je spojeno s psychikou, a že zároveň do jakékoli formy terapie je třeba zahrnout nejen péči tělo ale i o duši. Začala jsem se intenzivněji věnovat józe, a – díky mým učitelům – postupně a hlouběji nacházet oporu v meditacích.

Miluju přírodu, a vnímám její sílu a vliv na tělo a duši. Otázka místa, kde žijeme, a kde trávíme většinu svého času, je velmi důležitá. Stejně tak složení, kvalita a rovnováha stravy získaly pro mě na důležitosti. Nejdříve jsem čerpala z přístupu profesora Geroge Jelínka z Austrálie. Poté jsem objevila Ajurvédu. Její důraz na rovnováhu ve všech oblastech našeho žití a bytí a její moudrost, která ukazuje klíč k rozpoznání a pochopení každé nemoci a která nás vede k „neubližování si sami sobě“. Vždyť ajurvéda v překladu znamená „věda o dlouhověkosti“  (ájus= život/dlouhověkost, véda=vědění).

Odstranění bolesti nejde bez „rozvzpomenutí se“ na buněčné úrovni, a bez sebepochopeni, ať již vědomé nebo nevědomé. A i o tom je kraniosakralní biodynamika. Již mé první -pro mě tenkrát neznámé- ošetření touto metodou v roce 2009 mi ukázalo další směr. Kraniosakrální biodynamika hrála a dodnes hraje nepopsatelnou roli v mém sebeléčení a sebepoznání, a zároveň mě přivedla samovolně a postupně k rozhodnutí začít pomáhat druhým. Za to a nejen za to vděčím Helence Hrdličkové, terapeutce kraniosakrální biodynamiky.

V říjnu 2016 jsem zakončila dvouletý výcvik Craniosakrální biodynamiky v CS institutu u Abhy Sajwel ve Všenorech. Praktikuji střídavě ve studiu MaKraMe na Praze 7 a ve vlastním teraputickém místě na Kutnohorsku, které postupně a s láskou buduji. To vše dělám s hlubokým respektem a pokorou, a záměrem dát každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem mého života. 

Při ošetřeních se snažím vytvořit pro klienta bezpečný prostor a umožnit mu napojit se na vlastní vnitřní moudrost, v tichu se orientovat ke zdraví a podpořit tak samoléčebné procesy a samoregulaci systému. Poskytuji konzultace a ošetření v češtině, angličtine, holandštině, a španělštině. A nebo jenom v tichu a klidu. Moudrost k nám přichází ve ztišení, u ošetření se nemusí téměř vůbec hovořit.

Velmi mě oslovila jedna ze základních myšlenek kraniosakrální biodynamiky, a to že „zdraví je přítomné v každé situaci“. Tato myšlenka se stala jedním z motorů a majákem na mé cestě k plnému zdraví… vedle Bruce Springsteena, Eddiho Weddera, Birdy, Huarache Mamaniho a Chopina …:-)

Moje motto:Klid v duši, zdraví v těle, lásku v srdci a víru v sebe sama

Kontaktujte mě na 776 391 102  nebo na:  www.olinesporova.czonesporova@gmail.com 

Absolvované kurzy a praxe:
 • Vysoká škola ekonomická v Praze, obor Zahraniční obchod, 1988-1993, s následným postgraduálním studiem na Erasmus University v Rotterdamu
 • Kurz výživového poradenství „Pět elementů podle TČM”, Praha, 2010, M.Tovtová
 • Distanční self-learning přístup profesora G.Jelínka, Austrálie (https://overcomingms.org)
 • Kurzy „Masážního minima“ (thajské a olejové masáže) a ‚Vědomá síla doteku‘, Praha, 2011 a 2013
 • Kurzy jógové terapie s Lucií Königovou, Praha, 2010-2016
 • Meditace, Ramana Maharshi Ashram, Tiruvannanmalai, Indie, 2016
 • Lektor-asistent na hodinách terapeutické jógy pro “Sdružení mladých sklerotiků“, Praha, 2016, 2017
 • Profesionální výcvik kraniosakrální biodynamiky, Institut CranioSakrální Biodynamiky, Všenory, Česká republika (2014-2016)
 • Postgraduální seminář kraniosakrální biodynamiky „Srdce jako orgán vnímání“ s Charlesem Ridleym“, 1.stupeň, Praha, 2017
 • Kurz Védské meditace, pod vedením Tima Mitchella, Praha, 2018
 • Ájurvédská Gurukula, 1.ročník, pod vedením MUDr.Martiny Ziskové, Praha, 2017-2018 – bez certifikace
 • Postgraduální seminář kraniosakrální biodynamiky “Zážehy” pod vedením Abhy Sajwel, Institut CranioSakrální Biodynamiky, Všenory, Česká republika, 2019
 • Certifikovaný lektorský výcvik Jóga jako vědomá cesta, studio Akasha, Praha, 2019-2021
 • Postgraduální seminář kraniosakrální biodynamiky „Zpět do celistvosti“, M.Appleton, cyklus webinářů, 2020
 • Pranayama Techniques, Svastha Yoga, with A.G.Mogan & Indra Mohan, cyklus webinářů, 2020
A zde ještě přidávám odkaz na článek, který jsem naspala pro portál www.novinyanovinky.cz :

 

Aktuality

Všechny aktuality »

Články

Všechny články »

Sekce pro členy

Kalendář akcí

<< Čvc 2022 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Příručka pro klienty

brozura-final Příručka stručně a přehledně seznamuje s principy kraniosakrální terapie, s průběhem a reakcí na terapeutické sezení.
Více zde »

Stáhnout příručku

fb-to-se-mi-libi