Oli Nešporová 

.něco o „mé cestě“…. po více než 15ti letech ve finančním sektoru a bankovnictví jsem se vlivem diagnózy roztroušené skleróze v roce 2009 a s tím spojenými zdravotními problémy otevřela hlouběji svému přesvědčení a své víře, že vše tělesné je spojeno s psychikou, a že zároveň do jakékoli formy terapie je třeba zahrnout nejen péči tělo ale i o duši. Začala jsem se intenzivněji věnovat józe, a – díky mým učitelům – postupně a hlouběji nacházet oporu v meditacích.

Miluju přírodu, a vnímám její sílu a vliv na tělo a duši. Otázka místa, kde žijeme, a kde trávíme většinu svého času, je velmi důležitá. Stejně tak složení, kvalita a rovnováha stravy získaly pro mě na důležitosti. Nejdříve jsem čerpala z přístupu profesora Geroge Jelínka z Austrálie. Poté jsem objevila Ajurvédu. Její důraz na rovnováhu ve všech oblastech našeho žití a bytí a její moudrost, která ukazuje klíč k rozpoznání a pochopení každé nemoci a která nás vede k „neubližování si sami sobě“. Vždyť ajurvéda v překladu znamená „věda o dlouhověkosti“  (ájus= život/dlouhověkost, véda=vědění).

Odstranění bolesti nejde bez „rozvzpomenutí se“ na buněčné úrovni, a bez sebepochopeni, ať již vědomé nebo nevědomé. A i o tom je kraniosakralní biodynamika. Již mé první -pro mě tenkrát neznámé- ošetření touto metodou v roce 2009 mi ukázalo další směr. Kraniosakrální biodynamika hrála a dodnes hraje nepopsatelnou roli v mém sebeléčení a sebepoznání, a zároveň mě přivedla samovolně a postupně k rozhodnutí začít pomáhat druhým. Za to a nejen za to vděčím Helence Hrdličkové, terapeutce kraniosakrální biodynamiky.

V říjnu 2016 jsem zakončila dvouletý výcvik Craniosakrální biodynamiky v CS institutu u Abhy Sajwel ve Všenorech. Praktikuji střídavě ve studiu MaKraMe na Praze 7 a ve vlastním teraputickém místě na Kutnohorsku, které postupně a s láskou buduji. To vše dělám s hlubokým respektem a pokorou, a záměrem dát každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem mého života. 

Při ošetřeních se snažím vytvořit pro klienta bezpečný prostor a umožnit mu napojit se na vlastní vnitřní moudrost, v tichu se orientovat ke zdraví a podpořit tak samoléčebné procesy a samoregulaci systému. Poskytuji konzultace a ošetření v češtině, angličtine, holandštině, a španělštině. A nebo jenom v tichu a klidu. Moudrost k nám přichází ve ztišení, u ošetření se nemusí teměř vůbec hovořit.

Velmi mě oslovila jedna ze základních myšlenek kraniosakrální biodynamiky, a to že „zdraví je přítomné v každé situaci“. Tato myšlenka se stala jedním z motorů a majákem na mé cestě k plnému zdraví… vedle Bruce Springsteena, Eddiho Weddera, Birdy, Huarache Mamaniho a Chopina …:-)

Moje motto:Klid v duši, zdraví v těle, lásku v srdci a víru v sebe sama

Kontaktujte mě na 776 391 102 nebo na onesporova@gmail.com

Další absolvované kurzy:

  • kurz výživového poradenství Pět elementů podle TČM, Praha, 2010

  • kurzy Masážního minima (thajské a olejové masáže) a Vědomá síla doteku, Praha, 2011 a 2013

  • zasvěcení USUI Reiki, I.& II. stupeň, Praha 2012, 2013, u Mistra Reiki Irenky Vondráčkové

  • kurzy Jógové terapie u Lucie Königové, Praha, 2010-2016

  • meditace, Ramana Mahariší ashram, Tiruvannanmalai, Indie, listopad 2016

  • lektor-asistent na kurzech terapeutické jógy pro SMS (Sdružení mladých sklerotiků), Praha, 2016, 2017

  • asistent na Profesionalním výcviku Craniosakrální biodynamiky při CS Institutu, Všenory, 2017-2018

  • Zážehy, postgraduální výcvik, CS Institut, Všenory, květen 2017

    1. a 2. stupeň postgraduálního kurzu Sinoatriální uzel jako orgán vnímání s Charlesem Ridley, Praha, červen 2017