Profesionální výcvik v biodynamické kraniosakrální terapii BI

Kraniosakrální osteopatie je metoda, která využívá poznatky celé řady oborů.

O VÝCVIKU:

BCST výcvik je 50denní praktický výcvik pro jednotlivce, kteří se chtějí stát kvalifikovanými kraniosakrálními terapeuty. Je rozvržen do deseti pětidenních seminářů a trvá přibližně dvacet měsíců. Výcvik je veden v biodynamickém přístupu zaměřeném na přirozenou moudrost těla.

Biodynamický přístup umožňuje vznik vrozených inteligentních procesů a přináší autentické fyziologické a psycho-emocionální změny. Praktikant díky naslouchání přirozeným prioritám klientova těla vytváří podmínky pro změnu a povzbuzuje celý systém, aby se tyto priority i podmínky vyjevily. Umění terapeuta je spojit se základními silami zdraví a usnadnit proces přirozené reorganizace. Tyto síly se projevují jako jemný pohyb tkání a tekutin, které lze cítit citlivýma rukama.

Biodynamická kraniosakrální terapie využívá k uzdravení přístup celé bytosti se vzájemnou propojeností mysli, těla a ducha a tato celistvost je hluboce uznávána.

O ŠKOLE:

Body Intelligence je mezinárodní škola biodynamické kraniosakrální terapie založená Gedem Sumnerem a Stevem Hainesem. Ged a Steve pocházejí z Velké Británie, kde v 90. letech absolvovali výcvik v biodynamické kraniosakrální terapii u Franklyna Sillse. Jejich vizí je generovat kompetentní kvalitní odborníky, aby terapie prosperovala a byla k dispozici veřejnosti. Rovněž se podílejí na neustálém vývoji osnov kurzu, který odráží nový vývoj v v této oblasti.

Výcvik je začleněn do Mezinárodního sdružení biodynamických škol (IABT), což je sdružení škol, které v rámci kurzů biodynamické kraniosakrální terapie fungují podle společně dohodnutého souboru standardů. Členské školy nabízejí absolventům základního výcviku označení BCST (Biodynamic Craniosacral Therapist).

O LEKTORECH:

Lektory Jsou zkušení Senior Tutoři školy Body Intelligence – Mark Allison, Josef Steiner a Gareth Toner. Odborným asistentem je David Linzer.