Základní kurz kraniosakrální terapie Hany Chocholaté

O VÝCVIKU:

Celoroční výcvik kraniosakrální terapie obsahuje výuku kraniosakrální osteopatie s prvky kraniosakrální biodynamiky.

Kurz kraniosakrální terapie je složen ze 7 seminářů, které na sebe navazují tak, aby se praktikant vyvíjel osobně, psychicky, teoreticky i prakticky. Můžete se těšit na podrobné teoretické základy, praktická cvičení kraniosakrálních technik, vzájemná ošetření, zpětnou vazbu a společná sdílení, taneční a pohybová cvičení vhodná pro regulaci nervového systému.

O METODĚ:

Principem této metody je vyšetření pohyblivosti kraniosakrálního systému, do kterého zahrnujeme lebku-kranium, intrakraniální a spinální systém, mozkomišní tekutinu-mok, celý páteřní kanál, včetně kosti křížové-sakrum.Terapeut cvičeným hmatem testuje mobilitu jednotlivých částí kraniosakrálního systému a jestliže zjistí v systému omezení a patologie, které brání zdravým a přirozeným funkcím organizmu, velmi jemně systém koriguje.

Veškeré používané hmaty a manipulace nepřesahují tlaku nebo tahu 5 gramů, což je váha asi desetikoruny. Celý proces je velice bezpečný a lze jej aplikovat na všech věkových kategoriíích (novorozenci, senioři, umírající lidé nebo i těžce zdravotně handicapovaní lidé).

Kdo je to Hana Chocholatá?

Terapeutka, homeopatka a lektorka kraniosakrální osteopatie

Jsem terapeutka. Pomáhám klientům na jejich cestě ke zdraví a rovnováze.

Jak jsem se k tomu dostala?
Po vystudování Vysoké školy veterinární a narození první a druhé dcery mi do cesty přišla homeopatie. Nejdříve ta pro zvířata, a velmi rychle i pro lidi. Absolvovala jsem tříletou školu Hahnemann College of Homeopathy a po narození třetí dcery jsem se začala věnovat homeopatické praxi profesionálně.

Ta s sebou rychle přinesla poznání, že tělo nelze odpárat od mysli, a pokud má mít terapie trvalý účinek, je třeba vzít člověka v jeho celistvosti a zabývat se jak jeho tělem, tak jeho myslí. Tento holistický neboli celostní přístup ostatně prosazoval i Dr. Hahnemann, objevitel homeopatie.

Na své další cestě jsem pak objevovala další úžasné terapeutické metody: Bachovu květovou terapii, fytoterapii, Dornovou metodou a reflexní terapií pro bolesti a potíže při pohybu.

Cestu k provádění klienta mne otevřela etikoterapie, kineziologie a tříletý psychoterapeutický výcvik v satiterapii.

V roce 2001 jsem založila Centrum Balsamina v Kopřivnici a kromě osobních terapií jsem se pustila i do lektorské činnosti a organizování přednášek a kurzů.