Členy České kraniosakrální asociace jsou také učitelé kraniosakrálních přístupů, kteří působí v České republice a s nimiž asociace blíže spolupracuje. Jejich kurzy asociace podporuje a doporučuje. Základní výcviky těchto učitelů splňují podmínky dané ve Standardech praxe.


MVDr. Hana Chocholatá

Terapeutka a lektorka kraniosakrální osteopatie

Jako terapeutka pracuje již 20 let, od roku 1998. Do léčebného procesu zapojuje kromě kraniosakrální terapie také homeopatii, Bachovu květovou terapii, zkušenosti s Dornovou metodou, reflexní terapií  a další dovednosti. V roce 2001 založila Centrum celostních terapií Balsamina www.balsamina.cz v Kopřivnici, ve kterém se věnuje jak individuálním terapiím dětí a dospělých, tak lektorské činnosti a  organizování přednášek a kurzů.

Svým klientům nabízí individuální péči a celostní přístup k potížím, se kterými přicházejí.  Terapie probíhají prostřednictvím empatického sdílení, dotykové terapie a reflektování osobních prožitků. Uzdravujícím procesem doprovází klienta jako průvodce na jeho cestě ke zdraví a ke znovuobjevení vnitřní síly a osobních schopností a možností.

 

Kurzy Hany Chocholaté najdete zde

 


Radek Neškrabal BCST

Radek, původně vystudovaný technik, se vydal na svou cestu za poznáním, tajemstvím moudrého těla a jeho schopnosti navracet se k přirozenému stavu zdraví v roce 1987. Postupně se zájmem objevoval alternativní přístupy ke zdraví a životu člověka v rezonanci s přírodními zákony. V průběhu svého studia různých směrů se dostal v roce 1994 k prvnímu semináři Francouzské školy kraniosakrální osteopatie, pořádaného rakouskou lektorkou Dr. Joelle-Aimee Kubisch. Tehdy se také seznámil s Českou psychoenergetickou společností a začal získávat zkušenosti s bioenergetickým léčením. V roce 1995 se poprvé blíže setkal s kraniosakrální terapií (lektorkou ve vzdělání v tomto směru byla Sabine Gerhardy Mach z Německa – konzultantka v Upledger centru v Kalifornii) a od této chvíle jeho nadšení tímto komplexním přístupem k člověku nepolevilo.  

 
Kurzy Radka Neškrabala najdete zde