konference kraniosakrální biodynamiky

Foto:Markéta Bendová

V sobotu 19.3.  2016 proběhla 1. kraniosakrální konference v České republice pořádaná Českou asociací terapeutů kraniosakrální biodynamiky.
Ve čtyřech hodinových blocích vystoupili dva přední čeští učitelé této metody Radek Neškrabal a Abha Sajwel, a také dva zahraniční lektoři Lilien Troost z Rakouska a Gaia Michael Zipf z Německa.

Rádi bychom poděkovali všem čtyřem přednášejícím za jejich autentický náhled do metody, které zasvětili své srdce, kterou žijí a vyvíjejí se spolu s ní, ať už jde o kraniosakrální osteopatii, kraniosakrální biodynamiku, Somatic Experiencing nebo Esenciální léčení. Odkaz Dr. Sutherlanda, který se narodil před 143 lety, je stále platný a díky této jedinečné události se jeho naplňování zviditelnilo nejen terapeutům kraniosakrální osteopatie a biodynamiky, ale i praktikantům jiných příbuzných oborů jako je fyzioterapie nebo psychologie. Díky aktivitě z řad fyzioterapeutů měla konference přiděleno souhlasné stanovisko profesní organizace POUZP ČR se zařazením akce do kreditního systému.

Během přestávek si mohli účastníci zakoupit odborné tematické knihy od českých i zahraničních autorů. Knihu Konec hledání od Gaii si dokonce měli možnost nechat zpestřit jeho vlastnoručním autogramem. Na chodbách budovy Českého rozhlasu, kde se přednášky konaly, se podávalo příjemné občerstvení, nasytit se tedy mohly všechny naše smysly.

Konferencí nás provázel předseda Asociace Martin Srdce a místopředseda Filip Žitník, kteří svými vstupy posilovali majáky všech zúčastněných. Na závěr se otevřela panelová diskuze a přednášející odpovídali na nejrůznější zajímavé dotazy posluchačů.

Celý den probíhal v atmosféře nesmírné lehkosti a plynulosti, na kterou jsme z našich oborů zvyklí, a tak se můžeme jen těšit na další ročník této skvělé akce, tedy 2. kraniosakrální konferenci, která nám jistě přinese další propojení a sdílení lidí dobré vůle.

 

Vaše Asociace terapeutů kraniosakrální biodynamiky.

 

Sdílejte článek