Co nás děti učí o nás samotných?

Datum konání

16/06/2020    
19:00 - 20:30

Typ kurzu

Fotka od PublicDomainPictures z Pixabay

Když jsme otevřeni tomu, co nám ukazují, mohou nás děti naučit hodně o nás samotných. Naučíme-li se jim naslouchat, umožní nám to naučit se naslouchat i našim vlastním „začátkům“ a tomu, jak naše prenatální a ranné dětské zkušenosti utvářely to, kým jsme.

Tato přednáška vychází z více než 20 let zkušeností s terapeutickou prací s dětmi a jejich rodiči a s dospělými, a ze zkoumání příběhů jejich zážitků z dělohy a narození.

Dále prozkoumáme, proč není naše chování vůči dětem důležité pouze pro zdraví a blaho dětí samotných, ale i pro zdraví a blaho lidstva.

Na základě předchozích zkušeností věnujeme tentokrát podstatně větší prostor vašim dotazům. Webinář tedy můžete tedy chápat i jako večer otázek a odpovědí s tematickou přednáškou na úvod.


  • Webinář bude tlumočený do češtiny.
  • Program webináře se bude skládat z přibližně 30 minutové přednášky na dané téma. Delší čas (60 minut) bude věnován dotazům z publika.
  • Účastníci budou mít v ceně záznam webináře ke streamování i ke stažení. Webinář proběhne na platformě ZOOM. Technické požadavky na připojení k webináři najdete níže na stránce.

Matthew AppletonMA, RCST, UKCP (UK) 

žije a pracuje v Bristolu ve Velké Británii. Je registrovaný kraniosakrální terapeut a psychoterapeut Core process terapie (CPP). Je zakladatelem institutu kraniosakrálních studií (Institute of Craniosacral Studies), kde po dvanáct let působil jako vedoucí učitel. V roce 2006 Matthew spolu s Jenni Meyer založili výcvikový institut vědomého vtělení (Conscious Embodiment Trainings), jehož cílem je propagovat povědomí o pre a perinatální psychologii, posvátné ekologii a vtělujících procesových terapiích. 

Vystudoval předškolní a perinatální vzdělávání u Karltona Terryho ve Švýcarsku a několik let asistoval Karltonovi na kurzech ve Velké Británii. Matthew je členem Mezinárodní společnosti prenatální a perinatální psychologie a medicíny a má více než 20 let zkušeností s přednášením a pořádáním workshopů ve Velké Británii a v Evropě.

Vyvinul integrativní dětskou terapii, kterou vyučuje kraniosakrální terapeuty, osteopaty, psychoterapeuty, duly, porodní asistentky, zdravotní sestry a dětské lékaře ve Velké Británii, Německu a Itálii.

Deset let pracoval jako vychovatel v proslulé demokratické škole A. S. Neilla Summerhill. Jeho kniha „Free Range Childhood“, vycházející z těchto jeho zkušeností, byla vydána v několika jazycích.


Technické požadavky k použití platformy Zoom:

Zoom je uzpůsoben, aby fungoval na většině zařízení. OS Windows, MAC i většině OS Linux. Podporují jej webové prohlížeče: Internet Exlorer 11+, Edge 12 +, Firefox 27+, Chrome 30+, Safari 7+

Výkonem potřebujete počítač s procesorem alespoň 1GHz, takže laicky řečeno: počítač ne starší než 5 let to zvládne s přehledem.

Rychlost připojení potřebujete na stahování alespoň 1.5 Mb/s. Což v současnosti splňuje drtivá většina připojení.

Klienta na používání rozhraní zoom si můžete stáhnout ZDE.

Pokud byste si s něčím nebyli jistí, kontaktujte nás na kraniosakralniasociace@gmail.com


Storno podmínky:

Od 10/6 registrační poplatek nevracíme.

Děkujeme, že to respektujete.

Registrace na webinář končí 16/6 ve 12 hodin. Přednášku bude možné zakoupit i jako záznam.


Máte-li nějakou otázku, kterou chcete Matthewovi položit, zapište ji do registračního formuláře, děkujeme!  

Chcete-li platit eury, registrujte se, prosím, v anglické verzi formuláře, která je propojena s euroúčtem  registrace zde .

Máte-li nějaké obtíže, nebo otázky, kontaktujte nás emailem kraniosakralniasociace@gmail.com

 

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.