Nakladatelství Bohemica Books vydalo v české verzi knihu britského terapeuta a lektora Matthewa Appletona Návrat k přirozenosti (Transitions to Wholeness, 2020). Moc děkujeme za tento počin.

Matthew Appleton patří k velmi vyhledávaným učitelům. Jeho přístup přináší velmi jasný a zároveň soucitný pohled zejména na otisky, které si neseme z prenatálního a perinatálního období. V tomto období se tvoří náš vztah k nám samotným, ke světu, k druhým lidem a proto nás tyto zkušenosti ovlivňují  opravdu v samotném základu toho kým jsme.

Kniha přináší syntézu práce s prenatálními a perinatálními tématy, somatické psychologie vycházející z práce W. Reicha a transpersonální psychoterapie. Vychází z desetiletí Matthewových vlastních zkušeností jak z vlastní terapie, tak i z terapeutické práce s klienty a zkušeností lektora praktických workshopů. Je velmi srozumitelná a text opravdu vtáhne hloubkou svých vhledů do podstaty fungování života. Je vhodná jak pro terapeuty, tak pro ty kteří se zajímají o pochopení svých vlastních témat.

Asociace s Matthewem realizovala řadu webinářů a v roce 2023 také dva praktické workshopy. Jeho práce nás přitahuje svým hlubokým pochopením a zároveň laskavostí a porozuměním, které jsou při práci s hlubokými zraněními tak hojivé.

,,…Mnoho domorodých obyvatel chápe, že doba kolem početí má duchovní význam a že vtělující se vědomí musí být přijato do pečujícího a podpůrného prostředí. To přispívá nejen k psychické pohodě jedince, ale také podporuje sociální soudržnost v rámci komunity, protože pocit přijetí podporuje dítě v tom, aby se cítilo jako doma. Když se cítíme doma ve svém těle a ve své komunitě, je méně pravděpodobné, že se u nás vyvine asociální chování nebo násilnické sklony…. “ (M. Appleton: Návrat k přirozenosti, str . 92)

Sdílejte článek