Foto: Pixabay

Zpět do celistvosti

Nabízíme vám záznam z ucelené série webinářů s anglickým lektorem, terapeutem pracujícím s obdobím pre a perinatálního vývoje a autorem metody „Integrativní dětská terapie“, Matthewem Appletonem. V rámci každého webináře jsme zblízka prozkoumávali jedno vybrané téma a specifika terapeutické práce s ním.

Tématy série byly:  Umělé oplodnění, Porod císařským řezem, Práce s rodinným systémem. Závěrečný webinář byl dokončením celku věnovaný otázkám účastníků. Součástí webinářů jsou videa zachycující ukázky Matthewovy práce. Cílem série je seznámit účastníky se specifiky práce s vybranými tématy, poskytnout jim orientaci v jejich ústředních bodech a nástroje, jak s nimi pracovat. Cyklus seminářů je určen terapeutům, dulám, porodním asistentkám, psychologům, zdravotníkům a všem ostatním, kteří se ve své práci setkávají s dětmi nebo s dospělými a dotýkají se prenatálních a perinatálních témat.

Webináře jsou v angličtině, tlumočené do češtiny.


Témata webinářů:
  •  Umělé oplodnění

Děti počaté umělým oplodněním a jejich rodiče čelí mnoha specifickým výzvám. Vědět, jak rozpoznat způsob, jakým umělé oplodnění ovlivňuje psychiku a tělo dítěte, nám umožňuje poskytnout náležitou podporu. Chování, které vyplývá z této formy početí, je téměř vždy nepochopeno a reakce na něj jsou nevhodné. V tomto webináři prozkoumáme, jak miminka a děti spontánními pohyby vyjadřují buněčné vědomí vajíčka a spermie a jak jim můžeme pomoci integrovat příběh, který vychází z této rané zkušenosti.

  • Císařský řez

Děti nesou archetypální očekávání toho, jaké bude jejich narození. Připravují se na něj už v děloze, dlouho před začátkem porodu. Porodnické zásahy, i když jsou někdy nutné, narušují vrozené očekávání toho, jak bude porod probíhat a mají celoživotní následky. V tomto webináři se budeme zabývat specifickým dopadem císařských řezů a tím, jak můžeme miminkům, dětem i dospělým pomoci, najít vnitřní koherenci po invazivním a rušivém působení císařských řezů.

  • Práce s celým rodinným systémem

Miminka i děti jsou zakotveny v rodinných systémech. Zaměřujeme-li se pouze na dítě, nezabýváme se nevyřešenými traumaty, stresy a poruchami vztahů, které se mohou v rodinném systému opakovat. Miminka a malé děti jsou na tyto energie obzvláště citlivé a nasávají je jako houby. Když pracujeme s rodinou jako se systémem, můžeme začít s vytvářením stabilnějšího a bezpečnějšího prostoru pro dítě. Na tomto webináři se podíváme na několik velmi praktických způsobů, jak můžeme podpořit rodiče v jejich podpoře dítěte.

  • Dokončení cyklu

Zkoumání takových témat často přináší stejné množství otázek, kolik jich zodpovídá. Proto bude poslední webinář věnován zodpovězení otázek, které vyvstanou v průběhu série. Otázky ale mohou být směřovány na další aspekty pre a perinatální psychologie, na které budou účastníci zvědaví.


Matthew Appleton, MA, RCST, UKCP (UK) 

žije a pracuje v Bristolu ve Velké Británii. Je registrovaný kraniosakrální terapeut a psychoterapeut Core process terapie (CPP). Je zakladatelem Institutu kraniosakrálních studií (Institute of Craniosacral Studies), kde po dvanáct let působil jako vedoucí učitel. V roce 2006 Matthew spolu s Jenni Meyer založili výcvikový institut vědomého vtělení (Conscious Embodiment Trainings), jehož cílem je propagovat povědomí o pre a perinatální psychologii, posvátné ekologii a vtělujících procesových terapiích. 

Vystudoval předškolní a perinatální vzdělávání u Karltona Terryho ve Švýcarsku a několik let asistoval Karltonovi na kurzech ve Velké Británii. Matthew je členem Mezinárodní společnosti prenatální a perinatální psychologie a medicíny a má více než 20 let zkušeností s přednášením a pořádáním workshopů ve Velké Británii a v Evropě.

Vyvinul integrativní dětskou terapii, kterou vyučuje kraniosakrální terapeuty, osteopaty, psychoterapeuty, duly, porodní asistentky, zdravotní sestry a dětské lékaře ve Velké Británii, Německu a Itálii.

Deset let pracoval jako vychovatel v proslulé demokratické škole A. S. Neilla Summerhill. Jeho kniha „Free Range Childhood“, vycházející z těchto jeho zkušeností, byla vydána v několika jazycích.


Respektujte, prosím, autorská práva. Videa použitá během webináře obsahují citlivé důvěrné záběry, není povoleno je jakkoliv šířit, ať už online či jinak veřejně ukazovat. 

 

       Pro platbu v eurech rolujte, prosím, dolů na stránku.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.


The sales form is created in the SimpleShop.cz system.

Sdílejte článek