Máme pro vás k dispozici záznam z webináře  ,,V lůně matky, v lůně země“ s Matthewem Appletonem, který proběhl online 5/5 2020.

Zakoupit si jej můžete prostřednictvím formuláře dole na stránce.


Téma webináře :

Vliv raných zkušeností na náš vztah k „vnitřní i vnější přírodě“

Foto: Pixabay Free-Photos

Během prenatálního vývoje i v prvních okamžicích po narození v sobě neseme vrozená očekávání toho, jak budeme přivítáni na svět. Velmi často se s námi však zachází jako s věcmi nebo uzlíčky biologických reflexů, spíše než jako s celistvými lidskými bytostmi, které jsou citlivé a vnímavé vůči prostředí. Takovéto narušení naší integrity způsobuje, že se stahujeme a přestáváme vnímat život v jeho plnosti. Rané zkušenosti nás tak často učí, že na nás prostředí buď nereaguje, anebo že je pro nás hrozbou.

  • Jak se v děloze a v “rozšířené děloze”, tzn. v období od početí do devíti měsíců po porodu, oddělujeme od hlubokého kontaktu se sebou, abychom se chránili před pocitem zahlcení.
  •  Jak toto oddělení od naší vnitřní přirozenosti (inner nature) ovlivňuje náš vztah s vnější přírodou (outer nature).
  •  Jak podporovat plod a miminko, aby zůstaly v kontaktu se svou vnitřní přirozeností.

  • Webinář byl tlumočený z angličtiny do češtiny.

Matthew Appleton MA, RCST, UKCP (UK) 

žije a pracuje v Bristolu ve Velké Británii. Je registrovaný kraniosakrální terapeut a psychoterapeut Core process terapie (CPP). Je zakladatelem Institutu kraniosakrálních studií (Institute of Craniosacral Studies), kde po dvanáct let působil jako vedoucí učitel. V roce 2006 Matthew spolu s Jenni Meyer založili výcvikový institut vědomého vtělení (Conscious Embodiment Trainings), jehož cílem je propagovat povědomí o pre a perinatální psychologii, posvátné ekologii a vtělujících procesových terapiích. 

Vystudoval předškolní a perinatální vzdělávání u Karltona Terryho ve Švýcarsku a několik let asistoval Karltonovi na kurzech ve Velké Británii. Matthew je členem Mezinárodní společnosti prenatální a perinatální psychologie a medicíny a má více než 20 let zkušeností s přednášením a pořádáním workshopů ve Velké Británii a v Evropě.

Vyvinul integrativní dětskou terapii, kterou vyučuje kraniosakrální terapeuty, osteopaty, psychoterapeuty, duly, porodní asistentky, zdravotní sestry a dětské lékaře ve Velké Británii, Německu a Itálii.

Deset let pracoval jako vychovatel v proslulé demokratické škole A. S. Neilla Summerhill. Jeho kniha „Free Range Childhood“, vycházející z těchto jeho zkušeností, byla vydána v několika jazycích.


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Sdílejte článek

3 Comments

  1. […] Pokud vás zajímá téma vztahu vnitřní a vnější přírody, můžete si zakoupit záznam webináře,V lůně matky, v lůně země, naleznete jej ZDE. […]

  2. […] Pokud vás zajímá téma vztahu vnitřní a vnější přírody, můžete si zakoupit záznam webináře,V lůně matky, v lůně země. Naleznete jej ZDE. […]

  3. […] Pokud vás zajímá téma vztahu vnitřní a vnější přírody, můžete si zakoupit záznam webináře s Matthew Appletonem, s názvem „V lůně matky, v lůně země“. Ten naleznete ZDE. […]

Comments are closed.