Foto: Pixabay

Máme pro vás k dispozici záznam z webináře  ,,Co nás děti učí o nás samotných“ s Matthewem Appletonem, který proběhl online 16/6 2020.

Zakoupit si jej můžete prostřednictvím formuláře dole na stránce.


Témata webináře:

  • Když jsme otevřeni tomu, co nám ukazují, mohou nás děti naučit hodně o nás samotných. Naučíme-li se jim naslouchat, umožní nám to naučit se naslouchat i našim vlastním „začátkům“ a tomu, jak naše prenatální a rané dětské zkušenosti utvářely to, kým jsme.
  • Tato přednáška vychází z více než 20 let zkušeností s terapeutickou prací s dětmi a jejich rodiči a s dospělými, a ze zkoumání příběhů jejich zážitků z dělohy a narození.
  • Naše chování vůči dětem důležité pouze pro zdraví a blaho dětí samotných, ale i pro zdraví a blaho lidstva.
  • Přednáška je z velké části věnována otázkám účastníků, které se mimo jiné týkají umělého oplodnění, císařského řezu a autistických dětí.

  • Webinář byl tlumočený z angličtiny do češtiny.

Matthew Appleton, MA, RCST, UKCP (UK) 

žije a pracuje v Bristolu ve Velké Británii. Je registrovaný kraniosakrální terapeut a psychoterapeut Core process terapie (CPP). Je zakladatelem Institutu kraniosakrálních studií (Institute of Craniosacral Studies), kde po dvanáct let působil jako vedoucí učitel. V roce 2006 Matthew spolu s Jenni Meyer založili výcvikový institut vědomého vtělení (Conscious Embodiment Trainings), jehož cílem je propagovat povědomí o pre a perinatální psychologii, posvátné ekologii a vtělujících procesových terapiích. 

Vystudoval předškolní a perinatální vzdělávání u Karltona Terryho ve Švýcarsku a několik let asistoval Karltonovi na kurzech ve Velké Británii. Matthew je členem Mezinárodní společnosti prenatální a perinatální psychologie a medicíny a má více než 20 let zkušeností s přednášením a pořádáním workshopů ve Velké Británii a v Evropě.

Vyvinul integrativní dětskou terapii, kterou vyučuje kraniosakrální terapeuty, osteopaty, psychoterapeuty, duly, porodní asistentky, zdravotní sestry a dětské lékaře ve Velké Británii, Německu a Itálii.

Deset let pracoval jako vychovatel v proslulé demokratické škole A. S. Neilla Summerhill. Jeho kniha „Free Range Childhood“, vycházející z těchto jeho zkušeností, byla vydána v několika jazycích.Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Sdílejte článek