Ivan Verný: Co nám tělo říká a jak?

Datum konání

02/04/2023    
9:30 - 17:30

Místo

Taneční škola Ivy Langerové
Štorchova 1555/5,, Praha 8

Typ kurzu


Během rozhovorů vnímám současně několik různých příběhů. Jeden v obsahu hovoru, jiný v akustických fenoménech (přízvuk, hlasitost, zdůrazňování, pokašlávání), další v gestech, mimice a postojích těla. Ne vždy jsou kongruentní (shodné). Často si neodpovídají, to se pak cítím zmatený a nevím, kterému příběhu dát přednost, resp. kterému víc věřit. Totéž se mi děje před dovolenou – proč mě tak bolí kolena, když jsem se těšil na plachetnici a kamarády?! Co se děje v pozadí vedle mé prvoplánové radosti? A nebo kdybychom se zeptali klasickou otázkou zaměřenou na “BodyMind”: Co by řekla moje kolena, kdyby mohla mluvit?

Seminář bude velmi praktický. Pomocí ukázek a cvičení se budeme věnovat tomu, jak vnímat – cítit – a jinak vyjádřit to, co vnímáme v těle, tělem, přes tělo, ještě než se objeví/projeví smysl nebo poselství tělesné zkušenosti a moudrosti těla. Budeme zkoumat, jak cítit, vidět a poslouchat, co nám tělo ukazuje, a zjišťovat, jak to překládat do všeobecné řeči. A to proto, abychom si mohli celistvěji uvědomit, co se s námi a s klientem*klientkou děje. Cílem semináře je prakticky si osahat dovednosti pro vnímání moudrosti těla, kontakt s ní a pro její integraci. 

Seminář bude navazovat na přednášku, která proběhne v rámci 7. kraniosakrální konference 1.4.2023. Účast na konferenci není pro absolvování workshopu nutná, ale proč to nespojit?


O lektorovi:

Ivan Verný, MD, Dipl. PW

se narodil na Slovensku a v roce 1969 odjel s rodiči do Švýcarska, kde pracuje již téměř 40 let v soukromé praxi jako psychiatr a psychoterapeut. Kromě proces orientované psychoterapie a ericsonovské hypnoterapie ovládá a používá NLP, systemické konstelace a supervizi zaměřenou na umělecké metody (pro koučování anebo supervizi týmů a jednotlivců). Tělesné pozornosti se učil jako lyžařský instruktor, v Ai Ki Do, bioenergetice, holotropním dýchání, traumaterapii Tai Chi, jako otec dvou dcer a na vlastních zraněních.

Od roku 1990 vyučuje v Čechách a na Slovensku POP (Proces orientovanou psychologii) a systemické konstelace, vede mužince a různé psychoterapeutické sebezkušenostní kurzy. Ve volném čase pěstuje vztahy, zpěv, alchymii džemů a meditační šmirglování dřeva.

Více o Ivanovi Verném se dozvíte z rozhovoru „Co duše zamlčí, tělo vykecá“ z magazínu Moje psychologie

Úhradou kurzovného účastník bere na vědomí a souhlasí s následujícím:
  • Seminář nenahrazuje lékařskou ani psychoterapeutickou péči.  Účastník se zavazuje informovat organizátora o jakýchkoliv závažných fyzických či psychických obtížích či léčbě, kterou podstupuje.
  • Účast na semináři je dobrovolná a může být velmi prožitková. Účastník nese zodpovědnost za vše, co dělá.
  • Účastník může kdykoliv seminář opustit. Poplatek za seminář se v tomto případě nevrací.
  • Právem lektora je ukončit účastníkovu účast, uzná-li to za vhodné. V tomto případě bude poplatek za seminář účastníkovi vrácen.
Storno podmínky:

Při zrušení workshopu ze strany pořadatele z jakéhokoliv důvodu vracíme kurzovné v plné výši.

Do 31/1 2023 vracíme kurzovné ponížené o 10%.

Mezi 1/2 až  15/3 2023 vracíme 50% kurzovného.

Od 16/3 2023 kurzovné nevracíme.

Děkujeme, že naše podmínky respektujete.Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.